Multitrip - Vietnam, Kambodža, Thajsko (28.09.2024-12.10.2024)

Na této cestě prostě nesmíte chybět! Objevíme na ní kultury hned třech zemí jihovýchodní Asie. První dny strávíme v největším městě Vietnamu a v deltě řeky Mekong, kde spatříme velmi unikátní život místních lidí. Kambodža nás přivítá rušným životem hlavního města, na panenských ostrovech Koh Rong si dopřejeme odpočinek na nádherných plážích s bílým pískem a ve městě Siem Reap navštívíme jednu z největších náboženských staveb světa, chrám Angkor Vat. U jezera Tonlé Sap poznáme zajímavou kulturu etnik žijících v plovoucích vesnicích na jeho hladině a po přesunu do hlavního thajského města Bangkok si užijeme jedinečnou atmosféru nádherných chrámů a nočního života, který tato metropole nabízí. Na tuto životní jízdu rozhodně jen tak nezapomenete.

 

Volná místa - 0 

(velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

Průvodce:       Aleš        

 

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C019
18 990 Kč / ks
Kategorie: Sezóna 2024 / 2025

Multitrip – Vietnam, Kambodža, Thajsko

(28.09.2024-12.10.2024)


Naši dobrodružnou poznávací cestu přes tři země jihovýchodní Asie začneme ve Vietnamu. První den strávíme v největším vietnamském městě Ho Chi Minh City, projdeme se jeho pulzujícím centrem, řekneme si něco o historii města, ochutnáme legendární pokrm Pho, a podíváme se i do důmyslného systému tunelů, které vojáci Viet Congu používali jako úkryt před Američany za války ve Vietnamu. Další den se konečně vypravíme na třídenní cestu deltou řeky Mekong, kde uvidíme velmi zajímavý venkovský život místních lidí. Dozvíme se jak se vyrábí rýžový papír, ochutnáme kokosové bonbóny, spoustu čerstvého ovoce, navštívíme plovoucí trhy, a budeme brouzdat úzkými kanály jedné z nejvýznamnějších světových řek. Po řece Mekong nakonec doplujeme až do hlavního města Kambodži, Phnom Penh. Tady si řekneme něco o temné historii této země, která zažila jednu z největších genocid spáchaných na vlastním národu v celé historii. Na panenské ostrovy Koh Rong pojedeme hlavně za odpočinkem. I tady si pro Vás ale pár zajímavých aktivit nachystáme. Za největší náboženskou stavbou světa, chrámem Angkor Vat, se přesuneme do města Siem Reap. V chrámu strávíme celý den a u toho si řekneme spoustu zajímavostí o jeho vzniku a účelu. Velmi neobvyklý způsob života poznáme na jezeře Tonlé Sap, které v průběhu roku mění výšku své hladiny o několik metrů, a na kterém i přes tyto zvláštní podmínky žijí lidé v plovoucích vesnicích. V závěru naší cesty prozkoumáme několik zajímavých staveb v thajské metropoli Bangkoku a užijeme si jednu z vyhlášených párty na legendární ulici Khaosan Road. Tak co, necháte si tohle dobrodružství ujít?

 

Co všechno zažijeme?

 

1.-2. den

Ho Chi Minh City

 

Po našem příletu do Vietnamu se ubytujeme v centru největšího vietnamského města a trochu si odpočineme po dlouhé cestě. Hned druhý den ráno odstartujeme naše dobrodružství. Do tunelů Cu Chi se vydáme za temnou historií této země a řekneme si něco o válce, která tuto zemi zužovala téměř 20 let. Po návratu do centra města se projdeme jeho rušnými ulicemi a v závěru dne ochutnáme legendární pokrm Pho v jedné z nejlepších restaurací ve městě. V této restauraci jedl Pho třeba i bývalý americký prezident Bill Clinton :-).

 

 

3.-4. den

Delta řeky Mekong

 

Deltou řeky Mekong budeme brouzdat celé tři dny, po její hladině nakonec dojedeme až do Kambodži. Během těchto dnů spatříme velmi unikátní život na břehu řeky i na řece samotné. Uvidíme buddhistické chrámy, rybářské vesnice, ovocné plantáže, ale chybět nebude ani návštěva unikátního plovoucího trhu, mangrovového lesa nebo výrobny rýžového papíru a kokosových bonbónů.

 

 

5.-6. den

Phnom Penh

 

Při návštěvě muzea Tuol Sleng si v hlavním městě Kambodži připomeneme krutou vládu Rudých Khmérů. Navštívíme královský palác, projdeme se po promenádě podél řeky Mekong a řekneme si spoustu zajímavostí o tomto městě. Dozvíme se například i to, proč tady řeka Mekong v průběhu roku mění směr svého toku a co to způsobuje.

 

 

7.-9. den

Koh Rong Sanloem

 

Nyní nás čekají dva dny v ráji. Věřte, že prostředí jaké nabízí ostrovy Koh Rong byste v Kambodži nečekali. Pláže s bílým pískem, tyrkysová barva moře, žádná auta ani motorky. Tady se na chvíli zastavíme a odpočineme si před dalším nabitým programem. I akční cestovatelé se tady však nudit nebudou. Trek pralesem s pozorováním zvířat, jízdu na paddleboardu, kajaku nebo výlet za potápěním rádi na místě zařídíme.

 

 

10.-12. den

Siem Reap a Angkor Vat

 

Devátý den nás čeká dlouhý přesun do města Siem Reap. Zde navštívíme hned dvě velmi unikátní místa naší planety. Tím prvním bude největší náboženská stavba světa, chrám Angkor Vat. Po celém dni stráveném v chrámu a jeho okolí určitě přijde vhod pár vychlazených drinků. Ty si dáme na jedné z nejslavnějších ulic v Kambodži, legendární Pub Street. Další den se vypravíme za obyvateli plovoucích vesnic na jezeře Tonlé Sap, kde poznáme velmi neobvyklý způsob života místních lidí.

 

 

13.-14. den

Bangkok

 

Poslední den naší cesty strávíme v hlavním městě Thajského království, v Bangkoku. Při prohlídce města navštívíme jeho nejzajímavější části počínaje královským palácem, přes čínskou čtvrť, až po kluby na legendární ulici Khaosan road, kde zakončíme náš multitrip přes tyto tři nádherné země jihovýchodní Asie.

 

 

15. den

Odlet do Evropy

 

Patnáctý den už nás čeká pouze přesun na mezinárodní letiště v Bangkoku, odkud poletíme zpět do Evropy vyprávět všechny tyto netradiční zážitky své rodině a přátelům :-).

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou. Kromě cesty deltou řeky Mekong nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed :-).

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty po jihovýchodní Asii. Byť naše služby začínají až na letišti v Ho Chi Minh City, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady.

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Ho Chi Minh City a zpět z Bangkoku, vnitrostátní let v Kambodži a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                              18.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Vídeň/Praha -> Ho Chi Minh City/Bangkok - 16.000 až 24.000 Kč

Letenka Sihanoukville -> Siem Reap - 3.000 Kč

Ubytování - max. 6.000 Kč (12 nocí/1os.)

Putování deltou řeky Mekong 3 dny/2noci se stravou a ubytováním - 5.500 Kč

(V ceně je zároveň doprava až do hlavního města Kambodži Phnom Penh)

Vstupní víza do Vietnamu - 600 Kč

Vstupní víza do Kambodži - 850 Kč

Autobus a loď Phnom Penh -> Koh Rong Sanloem - 1.000 Kč

Autobus Siem Reap -> Bangkok - 950 Kč

Ostatní doprava, MHD, Tuk-tuk, Grab, Taxi - 900 Kč

Návštěva tunelů Cu Chi - 200 Kč

Návštěva muzea Tuol Sleng a královského paláce v Phnom Penh - 400 Kč

Návštěva chrámu Angkor Vat - 1.500 Kč

Výlet na jezero Tonlé Sap - 1.100 Kč

Návštěva královského paláce a chrámů v Bangkoku - 550 Kč

Jídlo a pití (kromě výše uvedeného) - 200 až 800 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty po jihovýchodní Asii je:                      63.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 18.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z jihovýchodní Asie, cestovní pojištění, vnitrostátní letenka ze Sihanoukville do Siem Reap (tu je nutné rezervovat předem), putování deltou řeky Mekong (je skutečně nutné zaplatit předem kvůli zajištění dopravy, ubytování, jídla a plavby po řece) a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budeme platit další služby, jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Vietnamu sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Ho Chi Minh City. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, Mnichova, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let, dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-)

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případu, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

  

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. V tomto období však můžeme někdy zmoknout a po dešti se také může trochu ochladit. Proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu či mikinu, pláštěnku a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu, než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cesty je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100% zaplacené částky v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za zprostředkování cesty, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, či ze Sihanoukville do Siem Reap, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Stejně tak v případě závazné rezervace putování deltou řeky Mekong je tato částka již bohužel nevratná. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty jsme většinou schopni do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50% ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu