Islandský Ring Road a polární záře (10.10.2024 – 18.10.2024)

Poznejte s námi jeden z nejkrásnějších ostrovů severní Evropy podél nejznámější silnice světa R1 neboli Ring Road a zažijte kouzlo divokého Islandu v období, ve kterém je zde nejenom méně turistů, ale hlavně je ideálním časem pro pozorování polární záře. Na naší cestě vám ukážeme jak ta známá, tak i ta méně známá místa, která dělají Island Islandem. Zažijete koupel v termálních lázních, uvidíte spoustu vodopádů, aktivních sopek, jedinečných pláží a v neposlední řadě unikátní přírodní prostředí, které nespatříte nikde jinde na světě.

 

Volná místa - 0

(velikost skupiny - 7 osob + průvodce)

Průvodce:       Bára       

 

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C028
12 990 Kč / ks
Kategorie: Evropa
44EC5AE5 7841 4690 97E2 B1BB3876FE71
Novinka

 

Islandský Ring Road a polární záře

(10.10.2024 – 18.10.2024)

 

Island nabízí různorodost v každém kilometru, klid a nespoutanou přírodu. Je přezdívaný jako ostrov ohně a ledu. Při naší cestě dostane tato přezdívka svého významu. Naši cestu začneme na jednom z nejznámějších, a také více turisticky navštěvovaném místě Golden Circle, kde strávíme celý den. Poté se pomalu budeme přesouvat směrem na jih, kde začne naše několikadenní cesta objevováním perel jižního Islandu. V jižní části ostrova navštívíme několik vodopádů, jednu z nejkrásnějších a nejnebezpečnějších černých pláží světa, ledovcovou lagunu, kde spatříme jeden z nejdostupnějších ledovců na naší cestě, a když budeme mít štěstí, tak i tuleně, kteří v laguně žijí. U země ledu ještě zůstaneme a navštívíme i světoznámou Diamond beach. Putování po krásách jižní části ostrova ukončíme návštěvou jednoho z nejfotogeničtějších míst Islandu. Následně se přesuneme více do vnitrozemí a budeme směřovat na sever. Ve vnitrozemí Islandu spatříme trochu rozdílnou krajinu a navštívíme geotermální oblast. Vydáme se na menší kráter sopky, který je přístupný až na samotný vrchol. Uvidíme zde pozůstatky menších mini vulkánů a také sopku severu ostrova. Když budeme mít chuť, můžeme navštívit i přírodní geotermální lázně. A abychom nebyli dlouho bez vodopádů, ani tady na severu nás jeden nemine. Drsnou přírodu severu vystřídáme s o něco barevnějším západem a jeden den strávíme na poloostrově v této části ostrova, kam se při svých cestách vydá jen zlomek turistů. Islandské počasí může být nevyzpytatelné, pokud nám bude přát a půjde vše podle plánu, navštívíme i jednu z aktuálně nejčinnějších sopek Islandu ke které vede krátký trek. Po naší cestě Islandem samozřejmě využijeme jedny z přírodních termálních pramenů, které jsou na Islandu povinností. 

 

Co všechno zažijeme?

 

1. den

Golden Circle

 

Po příletu na letiště v Keflavíku převezmeme auto a nakoupíme zásoby na naší okružní jízdu Islandem. Naši cestu začneme ve Zlatém trojúhelníku neboli Golden Circle, který je vzdálen od Keflavíku zhruba hodinu a půl. Navštívíme Národní park Pingvellir - Tam, kde se procházíš mezi dvěma kontinenty. Právě na tomto místě se potkává evropská a americká litosférická deska. V této oblasti zároveň vznikl nejstarší parlament na světě, Althing. Po návštěvě národního parku se přesuneme do nedaleké geotermální oblasti Haukadalur, kde natrefíme na Geysir, který značí název gejzíru jako takového. Není tak činný jako druhý gejzír Strokkur, který se probouzí v několikaminutových intervalech a chrlí vodu až do výšky 20 metrů, což je úžasná podívaná. Uvidíme je samozřejmě oba :-). Golden Circle zakončíme návštěvou nedalekého vodopádu Gullfoss. V překladu znamená jeho název ,,Zlatý Vodopád“. Díky půdním sedimentům z řeky je za slunečního svitu jeho barva krásně zlatavá. Snad budeme mít štěstí a spatříme i tento zvláštní úkaz. 


 

2. den

Mýrdal Shreppur

 

Druhý den bude ve znamení prozkoumávání jižní části ostrova. Zastavíme se u vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss, odkud si vyšlápneme pár schodů na blízkou vyhlídku. Poté se pomalu přesuneme na další vyhlídku s názvem Dyrholayea, ze které je krásný výhled na oceán a přilehlou nejdelší černou pláž ostrova. Než se ale vydáme na tento vrchol, trochu se tu projdeme a okusíme silný islandský vítr. Naše cesta povede k opuštěnému vraku letadla DC-3 na pobřeží, kde pořídíme velmi originální fotky. Poté se vydáme ke zmiňované vyhlídce Dyrholayea, ze které budeme pokračovat na jednu z nejkrásnějších černých pláží světa, Reynisfjara. Na pláži se nachází čedičové sloupy Gardar a vysoká skaliska v oceánu Reynisdrangar, které vytváří nádhernou podívanou. Reynisfjara beach je jednou z nejnebezpečnějších pláží světa a tady uvidíme proč. Na pláži budeme do západu Slunce, kterým ukončíme náš další dobrodružný den. 

 

 

3. den

Jökursárlón a Vestrahorn

 

Další den konečně dostane svého jména země ledu. Den začneme u laguny Jökursárlón. Ledovcové jezero je součástí národního parku Vatnajökull. Laguna vznikla táním ledovce, jehož odlamující se kry plavou po jeho hladině. Laguna je také skvělá k pozorování tuleňů, kteří v ní žijí. Diamantová černá pláž, kterou také navštívíme, je pláž posetá až dvoumetrovými kusy ledu. Ledové kry sem vyplavuje přes 200 km dlouhá řeka Jökulsá, která přitéká do laguny. Tyto Diamanty budeme moci obdivovat na téměř 10 km dlouhé černé pláži. Neopomeneme navštívit hodinu vzdálený Vestrahorn, ke kterému pojedeme přes město Höfn. Navštívíme repliku vikingské vesnice, projdeme se po přilehlé černé pláži Stokksnes, která vytváří úžasný kontrast spolu se samotnou horou a budeme doufat v dobré počasí na pozorování západu Slunce, po kterém nás bude čekat zhruba 2hodinový přesun do další části ostrova.


 

4. den

Egillstadir a Dettifoss

 

Do čtvrtého dne vstoupíme v okolí města Egillstadir. Našimi prvními zastávkami budou vodopád Hengifoss a kaňon Studlagil, který umí za příznivých podmínek hrát neuvěřitelnými barvami. Kdybychom to štěstí neměli, okusíme přinejmenším alespoň jízdu po silnici mimo hlavní R1, což je mnohdy zážitek sám o sobě :-). Vzdálenosti mezi místy, které tento den navštívíme budou o něco delší než předešlé dny. Vydáme se totiž až na úplný sever ostrova, a to k nejmohutnějšímu vodopádu Evropy Dettifoss a dále k blízkému vodopádu Selfoss. Pro odpočinek po tomto zážitky nabitém dni nakonec využijeme termální lázně Mývatn Nature Bath. 


 

5. den

Mývatn

 

Tento den budeme trávit v okolí jezera Mývatn a prozkoumáme okolní geotermální oblast. Vydáme se například na menší vulkán Hvevir, který je přístupný až na jeho samotný vrchol. Uvidíme zde i menší pseudo krátery Skútustadagigar. Pokud ještě nebudeme mít dost zápachu síry, který je pro tuto oblast typický, můžeme navštívit místo přezdívané jako čarodějné hory, které je plné gejzírů a geotermálních bazénků. Určitě také nemineme sopku Krafla. Vylezeme na její vrchol, odkud budeme obdivovat přírodní jezero uvnitř kráteru. Před západem Slunce se přesuneme k vodopádu Godafoss, kde budeme mít v případě příznivých podmínek čas nerušeně pozorovat polární záři.
6. den

Snaefellsnes

 

Sedmý den se budeme ze severu ostrova přesouvat zpět směrem k Reykjavíku. Samotná cesta až do Keflavíku trvá zhruba 5 hodin. Ale nebojte se, že bychom si tu cestu něčím nezpříjemnili. Po cestě se zastavíme u kráteru Grábrok, a poté strávíme celý den na poloostrově Snaefellsnes. Uvidíme například Arnarsttapii Cliff, známý Kirkjufell, Djúpalónssandur beach a na oblíbené pláži tuleňů Ytri Tunga. Samozřejmě také nevynecháme jeden z nejznámějších islandských kostelů Búdakirkja. 7. den

Fagradalsfjall

 

V jihovýchodní oblasti Islandu se také nachází jedna z momentálně nejaktivnějších sopek Islandu, a to Fagradalsfjall. Zde nás čeká zhruba 3hodinový nenáročný trek unikátní sopečnou krajinou. Celý trek nás dovede k samotné sopce a lávovému poli. Po treku můžeme relaxovat v jednom nedalekém přírodním horkém pramenu. Těmito zážitky naše islandské dobrodružství skončí. Večer už se jen přesuneme na letiště a poletíme zpátky domů vyprávět všechny ty úžasné zážitky přátelům a rodině. 
Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka osmi lidí, včetně průvodce. Po ostrově se budeme pohybovat pronajatým automobilem. Poznat danou zemi místní dopravou je mnohdy opravdu zážitek sám o sobě, ovšem na Islandu to bez auta nepůjde. Spát budeme v místních guesthousech, hostelech a ubytování budeme hledat jak v menších městech, tak i na klidných islandských farmách. Primárně budeme hledat i ubytování, které nabízí vlastní kuchyni. Ne, že bychom na naší cestě neochutnali nic islandského, ale stravování na Islandu v restauracích by se nám postaralo o daleko větší cenový rozpočet, než bychom si přáli. Proto budeme mít v ubytování vždy možnost udělat teplou večeři či snídani, a přes den to spolu zvládneme studenou kuchyní, která s námi pojede na čtyřech kolech. Nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však místy dopřejeme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně? 

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty po Islandu. Byť naše služby začínají až na letišti v Keflavíku, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Keflavíku a zpět. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. 

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu. 

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, dopravy, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                     12.990 / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám): 

 

Zpáteční letenky Praha/Vídeň/Mnichov -> Keflavík – 4.000 Kč až 9.000 Kč 

Ubytování – max. 9.000 Kč (7 nocí / 1.os) 

Zapůjčení auta a palivo –3 .750 Kč až 5.250 Kč 

(cena za pronájem auta a palivo se odvíjí od naplnění kapacity cesty)

Ostatní doprava, parkování – 400 Kč

Návštěva Vestrahorn – 150 Kč

Návštěva Mývatn Nature Bath – 1.150 Kč

Jídlo a pití dle vlastních požadavků – 800 Kč až 1.800 Kč na osobu na den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme. 

 

Odhad celkové ceny cesty Islandem je:                                                     39.990/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu. 

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 12.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou, jsou zpáteční letenka na Island, cestovní pojištění a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, a další dopravu.

 

Poletím na Island sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Keflavíku. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let, dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případu, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každý den na jiném místě mohou být únavné. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoliv zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let. 

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Na Islandu nás touto dobou nečekají tuhé mrazy, ale studený silný vítr dokáže být pěkně nepříjemný, a tak je třeba teplé oblečení. Hodit se Vám bude hlavně nepromokavá bunda nebo pláštěnka, čepice, rukavice, termo oblečení a kvalitní uzavřená obuv na treky v přírodě, klidně i do chladnějšího počasí. Trochu se i ohřejeme v termálních pramenech, takže si nezapomeňte vzít také plavky a ručník. 

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cesty je účast minimálně 5 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 12.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 6.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 12.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty do světa. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu