Zážitková cesta Kolumbií (16.03.2024 – 03.04.2024)

Kolumbie stále nepatří mezi turisty nejnavštěvovanější země Jižní Ameriky. Dlouhou dobu tuto zemi zužovala občanská válka a boje mezi drogovými kartely. Spousta lidí by sem kvůli těmto událostem nejela ani dnes. Právě na této cestě Vám však ukážeme, že Kolumbie od těchto temných dob ušla velmi dlouhý kus cesty. Setkáme se s místními lidmi, kteří nás překvapí svou srdečností. Navštívíme unikátní přírodu, krásná koloniální města a na závěr si dopřejeme trochu odpočinku na pobřeží Karibiku. Na této cestě Vám prostě ukážeme Kolumbii tak, jak jste si ji ani zdaleka nepředstavovali.

 

Volná místa - 0

(Velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C012
18 990 Kč / 1.os
Kategorie: Amerika
SL1
Tip

Zážitková cesta Kolumbií

(16.03.2024 – 03.04.2024)

Kolumbie trasa

Naše cesta začne v hlavním městě Bogotá, na které se hned druhý den podíváme pěkně z výšky, poté nahlédneme do turisty oblíbeného historického centra a pomalu se vypravíme do přírody. Poušť Tatacoa nás oslní svou vyprahlou krajinou a jedinečnými paleontologickými nálezy. V okolí městečka Salento se projdeme údolím s nejvyššími palmami na světě a ochutnáme vynikající organickou kávu v jedné z místních rodinných farem. Po stopách temné historie této země budeme pátrat ve městě Medellín. Odvyprávíme si příběh o tom, co se v Kolumbii v minulosti odehrávalo a navštívíme jednu z kdysi nejnebezpečnějších čtvrtí na světě. Blízké malebné městečko Guatapé a skalní masiv s vyhlídkou na okolní přehradní nádrž samozřejmě nebude v našem itineráři chybět. Vnitrostátním letem se pak přesuneme na úplný sever země, kde nás čeká dvoudenní trek národním parkem Tayrona. Odsud pojedeme do horské vesničky Minca, vykoupeme se pod vodopády v džungli, ochutnáme místní organickou čokoládu a budeme pozorovat jeden z nejúchvatnějších západů slunce na naší cestě. Tohle dobrodružství potom zakončíme v jednom z nejkrásnějších měst Latinské Ameriky, Cartagena de Indias. Navštívíme jeho historické koloniální centrum a před odletem zpět do Evropy si ještě trochu odpočineme na karibských plážích ostrova Tierra Bomba. Tak co, těšíte se?

 

Co všechno zažijeme?

 

1. - 2. den

Bogotá

 

První den po příletu si dáme něco dobrého k jídlu v historickém centru města a budeme odpočívat. Bude to totiž potřeba. Druhý den nás čeká pořádné dobrodružství. Hned ráno vyjedeme lanovkou na vrchol hory Monserrate, odkud se nám naskytne unikátní pohled na celé město Bogotá. Dolů si to dáme pěkně po svých a to přímo do oblíbené pulzující čtvrti La Candelaria. Projdeme se krásnými uličkami s koloniální architekturou, řekneme si pár základních informací o této zemi a odstartujeme náš výlet Kolumbií.Bogotá

3. - 4. den

Tatacoa Desert

 

Poušť Tatacoa vlastně ve skutečnosti není poušť, ale o tom si něco řekneme na místě. Důležité je to, co tady uvidíme. Půda je zde silně erodována a protínají ji suché kaňony, které zde vykreslují naprosto unikátní krajinu. Nebude výjimkou, když tady narazíme na různé hlodavce, ale i želvy, hady, pavouky nebo štíry. Spatříme zde také unikátní druhy rostlin, které se tomuto extrémnímu prostředí dokázaly dokonale přizpůsobit. Pokud nám zbyde trochu času, navštívíme místní paleontologické muzeum a z vyprahlé pouště se pomalu přesuneme do zelených hor.Tatacoa

5. - 7. den

Salento

 

Pátý den nás čeká dlouhá cesta lokálním autobusem. Na jejím konci však uvidíme něco zcela unikátního. Na korbě džípu dojedeme do malebného údolí Valle del Cocora. Při 15km dlouhém treku spatříme největší palmy na světě, spousty kolibříků a když budeme mít štěstí, tak i vzácné Kondory andské. Po náročném výšlapu si trochu odpočineme, navštívíme místní organickou kávovou farmu a ochutnáme pravou kolumbijskou kávu, o které se říká, že patří k těm nejlepším na světě.Salento

8. - 10. den

Medellín a Guatapé

 

Kde jinde se dozvědět něco o temné minulosti Kolumbie, než právě v Medellínu? Na vlastní pěst se vydáme do kdysi nejnebezpečnější čtvrti na světě, Comuny 13. Nad touto čtvrtí se nejdříve projedeme lanovkou, řekneme si co a proč se tady v minulosti odehrávalo a poté osobně navštívíme její uličky, ve kterých si užijeme hip hopová a taneční vystoupení místních umělců a budeme obdivovat nádherné graffity se zajímavými příběhy. Další den nás čeká výlet do barevného městečka Guatapé. Lodí se vypravíme na plavbu po stejnojmenné přehradní nádrži a zdoláme také více než 700 schodů, abychom se na celou přehradní nádrž podívali z 200 metrové výšky.Medellín

11. - 12. den

Santa Marta a Tayrona National Park

 

Jedenáctý den poletíme na úplný sever země ke karibskému pobřeží Kolumbie, do města Santa Marta. Toto město je skvělým výchozím bodem pro návštěvu národního parku Tayrona. Dvoudenní trek začneme brzy ráno na méně frekventované trase národním parkem. S trochou štěstí uvidíme po cestě několik druhů vzácných savců i ptáků. Den pak zakončíme na jedné z panenských pláží parku, kde za zvuků džungle strávíme noc v pronajatém stanu. Hned ráno dojdeme na konec celkem 15km dlouhé trasy podél pobřeží karibského moře a ještě v ten samý den odpoledne se přesuneme do blízkých chladnějších hor.Santa Marta

13. - 15. den

Minca

 

Ve vesničce Minca nás přivítá skutečně nádherná a ničím nenarušená příroda. Vykoupeme se pod vodopády v džungli, navštívíme farmu s organickou čokoládou a před odjezdem na poslední zastávku našeho výletu si tady také vychutnáme jedny z nejhezčích západů slunce na celé naší cestě.

16.- 19. den

Cartagena de Indias

 

Závěrečné dny strávíme v jednom z nejkrásnějších měst Latinské Ameriky Cartagena de Indias. Podíváme se do historického centra, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V bohémské čtvrti Getsemaní ochutnáme vynikající místní kuchyni a před odletem do Evropy si ještě stihneme celý den odpočinout na písečných plážích karibského ostrova Tierra Bomba. Devatenáctý den už nás čeká pouze přesun na letiště, odkud poletíme všechny tyto netradiční zážitky vyprávět své rodině a přátelům :-).Cartagena

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou. Nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme v dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s WC a klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Kolumbií. Byť služby začínají až na letišti v Bogotě, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cestu Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Bogoty a zpět, letenka z Medellínu do Santa Marty a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                    18.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Mnichov / Vídeň / Praha -> Bogotá / Cartagena - 16.000 Kč až 26.000 Kč

Letenka Medellín -> Santa Marta - 1.500 Kč

Ubytování - max. 10.800 Kč (18 nocí / 1os.)

Autobus Bogotá -> Villavieja - 450 Kč

Autobus Villavieja -> Salento - 460 Kč

Autobus Salento -> Medellín - 440 Kč

Autobus Medellín -> Guatapé (zpáteční) - 220 Kč

Autobus Santa Marta -> Tayrona (zpáteční) - 120 Kč

Autobus Santa Marta -> Minca - 60 Kč

Autobus Minca -> Cartagena de Indias - 400 Kč

Ostatní doprava, metro, lanovka, taxi - 800 Kč

Návštěva hory Monserrate - 90 Kč

Návštěva Tatacoa Desert - 100 Kč

Trek Valle del Cocora - 250 Kč

Návštěva kávové farmy - 120 Kč

Plavba lodí v Guatapé - 300 Kč

Výstup na Piedra del Penol - 120 Kč

Dvoudenní trek v parku Tayrona - 800 Kč

Návšteva vodopádů a kakaové farmy v Minca - 100 Kč

Návštěva ostrova Tierra Bomba - 250 Kč

Jídlo a pití, dle vlastních požadavků - 400 Kč až 1500 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty Kolumbií je:                                            64.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 18.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Kolumbie, cestovní pojištění, letenka z Medellínu do Santa Marty (tu je nutné rezervovat předem) a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby, jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Kolumbie sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Bogotě. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, Mnichova nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s Vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji a jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případu, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Hlavní město Bogotá a hory kolem městečka Salento však leží ve vyšší nadmořské výšce a může tu být večer chladněji. Proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu, či mikinu a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cest je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud bude například již zaplacena letenka z Medellínu do Santa Marty, či budete mít zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

 

Zpět do obchodu