Za přírodou Malajsie a ostrova Borneo (08.06.2024-25.06.2024)

Chtěli byste se vypravit do džungle za vzácnými zvířaty, navštívit jeden z nejstarších pralesů na světě a na vlastní oči vidět místa, kde žijí jedinečné živočišné i rostlinné druhy? Cestovat lokální dopravou, ochutnávat rozmanitou kuchyni z celého světa, dozvědět se spoustu zajímavostí o místní kultuře a také na vlastní oči vidět odvrácenou stranu konzumního života? V tom případě už nemusíte hledat. Věřte, že je před Vámi cesta, která Váš pohled na život a naší planetu navždy změní.

 

Volná místa - 0 

(velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

Průvodce:       Aleš        

 

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C016
18 990 Kč / 1.os
Kategorie: Asie

Za přírodou Malajsie a ostrova Borneo

(08.06.2024-25.06.2024)

MapaNaši poznávací cestu po Malajsii začneme na ostrově Borneo. Ubytujeme se v malém městečku Sepilok, kde navštívíme záchrannou stanici pro ohrožené orangutany, rezervaci s endemickými opicemi Kahau nosatými a také velmi starý deštný prales, ve kterém si při krátkém treku řekneme, proč je pro nás tato divoká příroda tak důležitá. Odsud pojedeme na jedno z nejzajímavějších míst našeho výletu. Tím bude řeka Kinabatangan, nebo také Amazonka východu. Na řece Kinabatangan strávíme dva dny, uvidíme neuvěřitelnou biologickou rozmanitost, spoustu vzácných druhů zvířat i rostlin a dozvíme se také něco o tom, co tento přírodní unikát ohrožuje a jak ho můžeme my všichni chránit. Za komunitou mořských cikánů se vydáme do města Semporna. Z lodi budeme obdivovat prostý život těchto nomádů, který se odehrává převážně na moři. Při té příležitosti se také podíváme na neuvěřitelně krásné pláže východního Bornea, jimž se mnohdy přezdívá Malajsijské Maledivy. Pod vodou spatříme spoustu barevných korálů a ryb a také zde uskutečníme trek na vyhlídku z ostrova Bohey Dulang. Po následujícím vnitrostátním letu do hlavního města Kuala Lumpur projdeme jeho pulzující centrum. Chybět nebude návštěva těch nejzajímavějších míst, ani unikátní výhledy z vrcholků mrakodrapů. Náhorní plošina Cameron Highlands nás přivítá chladnějším počasím a také rozsáhlými čajovými plantážemi. Po několika šálcích toho nejkvalitnějšího čaje se vypravíme do nejstaršího pralesa na světě vůbec. Věřte, že noční trek touto džunglí bude velmi netradičním zážitkem, stejně jako jízda malou dřevěnou lodí po řece Tembeling a návštěva vesnice původních obyvatel Orang Asli. Celou cestu poté zakončíme na panenských ostrovech Perhentian Islands s poklidnou atmosférou a krásnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou, kde si užijeme zasloužený několikadenní odpočinek před návratem do Evropy. Tak co, už balíte?

 

Co všechno zažijeme?

 

1.-3. den

Sepilok

 

Po našem příletu na ostrov Borneo se ubytujeme v malém městečku Sepilok. Dáme si něco dobrého v místní restauraci a budeme odpočívat. Hned druhý den ráno totiž odstartujeme náš dobrodružný výlet po Malajsii. Navštívíme záchrannou stanici pro orangutany. Řekneme si něco o tom, proč je nutné toto centrum provozovat, co zde orangutany a další živočišné druhy ohrožuje a jak k záchranně těchto nádherných zvířat můžeme přispět i my. Abychom pochopili význam deštných pralesů, vydáme se do nedaleké džungle. Tady poznáme spoustu jedinečných druhů rostlin a ptáků. V rezervaci Labuk Bay se setkáme s endemickým Kahau nosatým a pomalu vyrazíme dále do divočiny ostrova Borneo.

Sepilok

4.-5. den

Řeka Kinabatangan

 

Na druhé nejdelší řece v Malajsii strávíme celé dva dny. Tato oblast je známá svou vysokou biologickou rozmanitostí. Ne nadarmo se jí přezdívá Amazonka východu. Abychom se důkladně seznámili s místní faunou a florou, absolvujeme plaveb po řece hned několik a to v různou denní dobu. Pralesem také podnikneme pěší trek, při kterém se od místního průvodce dozvíme spoustu zajímavostí. Během těchto dní spatříme mnoho druhů zvířat i rostlin. Když budeme mít štěstí, budou mezi nimi i některé ohrožené druhy, jako například orangutan bornejský nebo vzácný slon bornejský.

Kinabatangan

6.-7. den

Semporna

 

Za příslušníky kmene Bachau Laut, kteří jsou známí jako mořští cikáni, pojedeme do města Semporna. Většina z nich nemá státní příslušnost, kočují ve vodách mezi Malajasií, Filipínami a Indonésií. Jejich život je velmi úzce spjatý s mořem. Mnozí také zřídka kdy vstoupí na pevninu. Jsou velmi dobrými potápěči a životu na moři se dokázali dokonale přizpůsobit. My do jedné z jejich vesnic poplujeme lodí. Pozorování jejich života na moři a v dřevěných chatrčích na kůlech postavených na korálových útesech přímo na oceánu bude velmi silným zážitkem. Stejně jako jedinečný výhled z ostrova Bohey Dulang. Po výšlapu na vrchol tohoto ostrova nás čeká ještě odpočinek na překrásných plážích malých okolních ostrůvků, kterým se často přezdívá malajsijské Maledivy. Šnorchlování na barevném korálovém útesu plném života už bude pouhou třešničkou za tímto zážitky naplněným dnem.

Semporna

8.-9. den

Kuala Lumpur

 

Osmý den opustíme ostrov Borneo, to abychom poznali i pevninskou část Malajsie. Začneme v hlavním městě Kuala Lumpur a program to bude vskutku nabitý. Podíváme se do jeskynního komplexu Batu Caves, chybět v našem itineráři nebude ani ikonická dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers, vyhlášený street food ve čtvrti Bukit Bintang a večer strávený v rušných uličkách Chinatown. O gurmánský zážitek tady bude rozhodně postaráno.

Kuala Lumpur

10.-11. den

Cameron Highlands

 

Ten nejkvalitnější malajsijský čaj ochutnáme v oblasti s názvem Cameron Highlands. Čaj se v těchto horách pěstuje téměř sto let a my zde budeme mít možnost poznat celý výrobní proces. Projdeme čajovými plantážemi, nahlédneme do továrny pro zpracování čaje a samozřejmě si u toho několik šálků vychutnáme. V nadmořské výšce téměř 1.500 metrů se zároveň trochu ochladíme před cestou do nejstaršího tropického deštného pralesa světa.

Cameron Highlands

12.-13. den

Taman Negara

 

Zdejší tropický prales je považován za nejstarší na naší planetě. Už jenom cesta sem bude velkým dobrodružstvím, protože do srdce národního parku pojedeme po řece Tembeling na malé dřevěné loďce. V tomto největším a také nejstarším malajském národním parku žije spousta divokých zvířat včetně slona indického, kriticky ohroženého nosorožce sumaterského, levharta indočínského nebo tygra malajského. Do místní nepropustné džungle půjdeme ve dne i v noci, kdy je možné spatřit velmi zajímavé druhy zvířat. Na vyhlídku z vrcholu Bukit Terisek nás zavede jedna z nejlepších stezek pro pozorování ptáků v celé oblasti a Orang Asli, neboli doslova původní lidi, navštívíme v jejich domorodé vesnici. Zde se dozvíme mnoho informací o jejich zajímavém životě, o tom jak stále loví pomocí foukaček s jedovatými šipkami nebo jak dokážou rozdělat oheň, aniž by použili sirky či zapalovač.

Taman Negara

14.-17. den

Perhentian Islands

 

Poslední dny naší cesty strávíme ve skutečném ráji na zemi. Perhentianské ostrovy jsou stále skrytou perlou Malajsie. Neexistují zde žádné zpevněné cesty, ani pozemní doprava v podobě aut nebo motorek. Během našeho pobytu poznáme ostrovy hned dva. Při pěším treku kolem ostrova Perhentian Kecil budeme pozorovat místní faunu a odpočívat na liduprázdných, doslova katalogových plážích s bílým pískem a tyrkysovou vodu. Pod vodu se také podíváme během plavby mezi ostrovy. Šnorchlování na korálovém útesu plném barevných ryb a mořských želv se stane jednoznačně nezapomenutelným zážitkem.

Perhentian Islands

18. den

Odlet do Evropy

 

Osmnáctý den už nás čeká pouze přesun na pevninu a vnitrostátním letem zpět do hlavního města Kuala Lumpur, odkud poletíme do Evropy vyprávět všechny tyto netradiční zážitky své rodině a přátelům :-).

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou. Kromě řeky Kinabatangan nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty po Malajsii. Byť naše služby začínají až na letišti v Kuala Lumpur, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cestu Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Kuala Lumpur a zpět, 3 vnitrostátní lety a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu, dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity (kromě níže zmiňovaných) zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                    18.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Vídeň / Praha -> Kuala Lumpur - 14.000 Kč až 24.000 Kč

Zpáteční letenky Kuala Lumpur -> Borneo - 3.000 Kč

Letenky Kota Bharu -> Kuala Lumpur - 1.000 Kč

Ubytování - max. 7.500 Kč (15 nocí / 1os.)

Kinabatangan River - 3 dny / 2noci se stravou a ubytováním - 5.500 Kč

(Doprava ze Sepiloku a do Semporny je v ceně výletu na řeku Kinabatangan)

Autobus Kuala Lumpur -> Cameron Highlands - 200 Kč

Autobus a loď Cameron Highlands -> Taman Negara - 550 Kč

Autobus a loď Taman Negara -> Perhentian Islands - 1.000 Kč

Ostatní doprava, MHD, Grab, taxi - 600 Kč

Návštěva záchranné stanice s orangutany - 160 Kč

Trek v Rainforest discovery centre - 120 Kč

Návštěva rezervace Labuk Bay - 550 Kč

Výlet za mořskými cikány a na okolní ostrovy - 1.100 Kč

Prohlídka čajových plantáží a okolních hor - 550 Kč

Noční trek v Taman Negara - 250 Kč

Návštěva vesnice Orang Asli - 400 Kč

Šnorchlování a trekking na Perhentian Island - 550 Kč

Jídlo a pití (kromě výše uvedeného) - 200 Kč až 1000 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty do Malajsie je:                                        66.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 18.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Malajsie, cestovní pojištění, zpáteční letenka z města Kuala Lumpur na Borneo a z Kota Bharu do Kuala Lumpur (ty je nutné rezervovat předem), výlet na řeku Kinabatangan (je skutečně nutné zaplatit předem místní agentuře kvůli zajištění dopravy, ubytování, jídla a plavby po řece) a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Malajsie sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Kuala Lumpur. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější lety, většinou s odletem z Vídně, Mnichova, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případů, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Oblast Cameron Highlands však leží ve vyšší nadmořské výšce a může tu být večer chladněji a také deštivo. Proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu či mikinu, pláštěnku a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cest je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, či z Kuala Lumpur na Borneo, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Stejně tak v případě závazné rezervace výletu po řece Kinabatangan, je tato částka již bohužel nevratná. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

 

Zpět do obchodu