Akční jízda Dominikánskou republikou (02.11.2022 - 16.11.2022)

O Dominikánské republice už jistě slyšel každý z Vás. Středisko Punta Cana je doslova synonymem k dokonalé karibské dovolené. Spousta drahých luxusních resortů, restaurací a turistických lákadel. Proč ale zas tak moc neslyšíte o ostatních částech Dominikánské republiky? Bojí se sem lidé jezdit? Je tady vůbec co navštívit? Nebo jsou ty nádherné pláže s bílým pískem opravdu jen v Punta Cana? Na této cestě Vám nejenom zodpovíme všechny tyto otázky, ale ukážeme Vám Dominikánskou republiku tak, jak jste si ji ani zdaleka nepředstavovali.

 

Volná místa - 0

(Velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C002
16 990 Kč / 1.os
Kategorie: Amerika

Akční jízda Dominikánskou republikou

(02.11.2022 - 16.11.2022)

Trasa

Náš výlet začne v hlavním městě Santo Domingo, kde navštívíme nádherné historické centrum města, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. V severní části ostrova sjedeme několik vodopádů v džungli přímo po zadku a za odměnu tady pak nahlédneme na první pláže s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Postupně se přesuneme na poloostrov Samaná, který jakoby k Dominikánské republice vůbec nepatřil. Vykoupeme se pod 40 metrů vysokým vodopádem El Limón, půjdeme 11km dlouhý trek na jednu z nejhezčích pláží v zemi, zachytíme dokonalé fotky v palmových hájích a také si zde užijeme piknik při jedinečném západu slunce. Na závěr našeho výletu se přesuneme do vesničky Bayahibe. Doslova katalogové karibské pláže v jejím okolí jsou přímo ideálním odpočinkovým místem před návratem do Evropy. Tak co, už balíte? 

 

Co všechno zažijeme?

 

1. – 2. den

Santo Domingo

 

První den po příletu si dáme něco dobrého v centru města a budeme odpočívat. Hned druhý den ráno začneme naše dobrodružství. Podíváme se do koloniální zóny hlavního města, kde uvidíme dům rodiny Kryštofa Kolumba a také první univerzitu, katedrálu, nebo pevnost na Americkém kontinentu.

Santo Domingo

3. – 5. den

Puerto Plata

 

Třetí den se přesuneme do severní části ostrova. Z města Puerto Plata se vydáme do místní džungle, kde si dopřejeme pořádný adrenalinový zážitek. Budeme tady sjíždět řeku, ale bez raftu :-). Dáme si to pěkně po svých, sjedeme několik vodopádů a komu to bude málo, může u toho zvládnout ještě několik vysokých skoků z okolních skal. Druhý den ráno lanovkou vystoupáme na vrchol Isabel de Torres, odkud uvidíme Dominikánskou republiku pěkně z výšky. Odpoledne pak strávíme na méně známých a tedy liduprázdných plážích kousek od města, nebo můžeme ochutnat lokální čokoládu a rum v jedné z místních manufaktur.

Puerto Plata

6. – 8. den

Las Terrenas

 

Sedmý den nás čeká dlouhý přesun místními GuaGua. Slibujeme Vám, že už jenom ta cesta bude zážitek :-). Město Las Terrenas však bude zaslouženou odměnou. Po návštěvě místních pláží nasedneme do lokální dodávky, která nás doveze do vesnice El Limón. Odsud se vydáme na celkem 7km dlouhou trasu ke stejnojmennému vodopádu, pod kterým můžeme strávit klidně celé odpoledne a pořádně se u toho osvěžit. Když budeme mít štěstí a bude zrovna naraženo, dáme si pak večer v jedné hospůdce pravé točené české pivo.

Las Terrenas

9. – 11. den

Las Galeras

 

Jestliže jste si do teď mysleli, že Dominikánská republika je pouze Punta Cana, toto místo Vás zaručeně vyvede z omylu. Podle nás je právě tady schováno to nejkrásnější z celé Dominikánské republiky. A před masovým turismem je tento poklad naštěstí stále ukrytý. Projdeme se 11km dlouhou trasou podél pobřeží, kde navštívíme několik liduprázdných pláží, které jste si ani v těch nejdokonalejších snech nedokázali představit. Na konci tohoto treku pak spatříme pláž, která byla pro rok 2021 dokonce vyhlášena tou úplně nejkrásnější v celé Dominikánské republice. Druhý den se vydáme mezi palmové háje a na útesy s jedinečným výhledem. Večer pak zakončíme piknikem při západu slunce a pomalu se nachystáme na dlouhou cestu na poslední místo našeho výletu.

Las Galeras

12. – 14. den

Bayahibe a ostrov Saona

 

Znáte film Piráti z Karibiku, nebo legendární reklamu na tyčinku Bounty? Pamatuje si to dokonalé prostředí s fotogenickým pozadím? Tak přesně tady tato místa navštívíme osobně. Ostrov Saona je velmi oblíbeným místem filmařů, ale také dokonalým místem pro šnorchlování a poznávání podmořského světa. Výlet na ostrov nám zabere celý den, nicméně ještě alespoň jeden další den si před odletem domů dopřejeme. Strávíme ho na klidné pláži Playa Dominicus, ať máme čas všechny ty zážitky pořádně vstřebat.

Bayahibe

15. den

Odlet do Evropy

 

Patnáctý den už nás čeká pouze přesun na letiště, odkud poletíme všechny tyto netradiční zážitky vyprávět své rodině a přátelům :-). Po cestě Vám však ještě možná stihneme ukázat jedno dříve velmi prosperující dovolenkové středisko, které už je však tak trochu za zenitem, jak se říká. Jeho návštěva je každopádně i tak zážitek.

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou zvanou GuaGua. Nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Na některých místech budeme mít k dispozici i společnou kuchyň. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Dominikánskou republikou. Byť služby začínají až na letišti v Santo Domingo, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cestu Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Santo Domingo a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu, dle Vašich přání a preferencí.


Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                    16.990,- / 1 os.


To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Praha / Vídeň / Mnichov -> Santo Domingo - 15.000 Kč až 22.000 Kč

Ubytování - max. 9.800 Kč (14 nocí/1os.)

Autobus Santo Domingo -> Puerto Plata - 250 Kč

Autobus Puerto Plata -> Las Terrenas - 300 Kč

Autobus Las Terrenas -> Las Galeras - 150 Kč

Autobus Las Galeras -> Bayahibe - 400 Kč

Doprava z a na letiště - 450 Kč

Návštěva vodopádů 27 Charcos - 300 Kč

Lanovka Isabel de Torres - 250 Kč

Trek k vodopádu El Limón - 100 Kč

Výlet na ostrov Saona - 1.000 Kč

Jídlo a pití, dle vlastních požadavků - 400 Kč až 1500 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty do Dominikánské republiky je:             53.490,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 16.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Dominikánské republiky, cestovní pojištění a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Dominikánské republiky sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Santo Domingo. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Prahy, Vídně, nebo Mnichova. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s Vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Vrchol Isabel de Torres však leží ve vyšší nadmořské výšce a může tu být po ránu chladněji. Proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu, či mikinu a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cest je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 16.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 8.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 16.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za naše služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

Proč nenavštívíme Punta Cana?

 

Jednoduše proto, že nezapadá do stylu této cesty. Středisko Punta Cana je vyloženě dovolenková destinace plná luxusních all inclusive resortů, kam jezdí většina lidí na dovolenou, aniž by za celou dobu opustili resort. Většina z těchto zařízení je rozestavěných, v okolí jsou drahé turistické obchody s ruskými nápisy a v tomto období zde také hrozí spousta řas vyplavených na pláži. Středisko Punta Cana je fajn, pokud chcete strávit dovolenou u bazénu, případně na pláži před hotelem. Nicméně nepoznáte tak tu opravdovou, autentickou Dominikánskou republiku, natož některé z jejich přírodních krás. Od toho jsme tu my a právě tato cesta :-).

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty do světa. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu