Netradiční cesta Panamou (03.10.2022 - 23.10.2022)

Mexiko nebo Kostariku zná už jako turistické země Latinské Ameriky snad každý. Co ale například taková Panama? Proč sem od nás ještě tolik turistů nejezdí? Je to vůbec bezpečné? A je tady vůbec co navštívit? Přesně na této cestě získáte odpovědi na všechny tyto otázky.

 

Volná místa - 0

(Velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C001
18 990 Kč / 1.os
Kategorie: Sezóna 2022 / 2023

Netradiční cesta Panamou

(03.10.2022 - 23.10.2022)

Panama

Naše cesta začne v hlavním městě Panama City, kde půjdeme jak do turisty oblíbeného historického centra, tak do míst, kam zas tolik turistů nemíří. Navštívíme známý Panamský průplav a už přímo ve městě nahlédneme do nádherné panamské přírody. V údolí Anton Valley zdoláme několik kopců, navštívíme divoké vodopády a podíváme se na největší obydlený kráter sopky na světě pěkně z výšky. Do vesničky Santa Catalina, která leží na pobřeží Tichého oceánu, zavítáme hlavně kvůli návštěvě ostrova Coiba, kde spatříme několik druhů ohrožených zvířat. Poté se vydáme do tajemných hor v okolí města Boquete, ve kterých v minulosti záhadně zmizelo několik lidí a dodnes nikdo neví, co se s nimi vlastně stalo. Místní přírodou Vás však provedeme naprosto bezpečně a věřte, že to bude jeden z nejlepších zážitků, které si odsud odvezete. Naši cestu zakončíme na karibských ostrovech Bocas del Toro. Navštívíme jich hned několik a na místních plážích si dopřejeme zasloužený odpočinek před cestou zpět do Evropy. Tak co, už balíte?

 

Co všechno zažijeme?

 

1. – 3. den

Panama City

 

Hned první den po příletu si dáme něco dobrého v centru města a budeme odpočívat. Bude to totiž potřeba. Druhý den ráno nás čeká pořádné dobrodružství. Ve městě Panama City je to minimálně na týden, my tady budeme mít pouhé dva dny, takže hned ze začátku nasadíme pořádné tempo. Vypravíme se odsud k technologickému zázraku jménem Panamský průplav. Pokocháme se koloniální architekturou historického centra a navštívíme Parque Natural Metropolitano, kde budeme pozorovat spoustu druhů ptáků a při troše štěstí spatříme i první lenochody :-).

Panama City4. – 6. den

Anton Valley

 

V údolí Anton Valley se projdeme jednou z nejkrásnějších tras s názvem La India Dormida, ke které se váže jedna zajímavá legenda o místní indiánské dívce. Na největší obydlený kráter sopky na světě se odsud podíváme pěkně z výšky. U vodopádů Chorro Macho si užijeme adrenalinový zážitek v podobě zip-line v džungli, poté navštívíme místní trhy, a když nám zbyde trochu času, dopřejeme si relax v termálních pramenech nebo u kaskádových vodopádů Chorro las Mosaz na řece Río Antón.

Anton V

7. – 9. den

Santa Catalina a Isla de Coiba

 

Sedmý den nás čeká dlouhá cesta do vesničky Santa Catalina, která leží u Tichého oceánu. Důvodem, proč sem pojedeme, je návštěva národního parku Isla de Coiba. Právě tento ostrov je posledním útočištěm pro řadu ohrožených zvířat. Spoustu z nich také nespatříte nikde jinde na světě než právě tady. Další den bude program na Vás. Dáme Vám několik možností a Vy určíte, co v tomto dni zažijeme. Můžeme relaxovat na místních plážích, vydat se na kajaku na otevřené moře nebo vyšplhat trasu Sendero de la Cresta a vidět celou vesničku s přilehlým pobřežím jako na dlani. A pokud chcete začít se surfováním, právě tady budete mít vhodnou příležitost.

Santa Catalina

10. – 13. den

Boquete

 

V horách u městečka Boquete se vydáme po stopách zmizelých holandských dívek a odvyprávíme si celý tento záhadný příběh. U toho navštívíme ztracené vodopády, pod kterými se po náročném výšlapu pořádně osvěžíme. Kdo sebere odvahu na jeden z nejnáročnějších treků na této cestě, může zdolat i nejvyšší vrchol Panamy Volcán Barú. Tento trek však není pro každého, takže pokud se na něj nebudeme zrovna všichni cítit, vyrazíme do džungle hledat vzácného ptáka Quetzala, který žije mezi obrovskými tisíc let starými stromy.

Boquete

14. – 18. den

Bocas del Toro

 

Teď konečně přijde na řadu zasloužený relax. Na karibských ostrovech Bocas del Toro navštívíme nádherné pláže s mořskými hvězdicemi a projedeme se na kole pralesem, kde budeme pozorovat lenochody a vřešťany v jejich přirozeném prostředí. Vydáme se na katalogové pláže ostrova Cayo Zapattila a na ostrově Isla Bastimentos se projdeme po jedné z nejhezčích pláží v Karibiku. Celý výlet potom zakončíme v jedné z místních restaurací a pomalu se nachystáme na odlet z této nádherné země.

Bocas del Toro

19. – 21. den

Panama City

 

Teď už nás čeká pouze jedenáctihodinová cesta autobusem do Panama City a příprava na návrat domů. Ještě alespoň jeden den si však v Panama City dopřejeme. Navštívíme vrchol Ancon Hill, z jehož vrcholu se naposledy podíváme na celé město. Na nábřeží Cinta Costera se rozloučíme s oceánem a hned další den pojedeme na letiště, odkud poletíme všechny tyto netradiční zážitky vyprávět své rodině a přátelům :-).

Panama City 2

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou zvanou Colectivo. Nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme v dvoulůžkových pokojích s vlastní, nebo sdílenou koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Panamou. Byť služby začínají až na letišti v Panama City, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cestu Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Panama City a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                    18.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Praha / Vídeň / Mnichov -> Panama City - 16.000 Kč až 25.000 Kč

Ubytování - max. 15.000 Kč (20 nocí/1os.)

Autobus Panama City -> Anton Valley - 150 Kč

Autobus Anton Valley -> Santa Catalina - 375 Kč

Autobus Santa Catalina -> Boquete - 400 Kč

Doprava Boquete -> Bocas del Toro - 450 Kč

Doprava Bocas del Toro -> Panama City - 900 Kč

Doprava Metro v Panama City - 150 Kč

Návštěva Parque Natural Metropolitano - 150 Kč

Návštěva Panamského průplavu - 500 Kč

Trek La India Dormida - 100 Kč

Návštěva vodopádů a zip-line v džungli - 1.500 Kč

Návštěva národního parku Coiba - 2.500 Kč

Půjčení kajaku na celý den - 490 Kč

Trek The Lost Waterfalls - 370 Kč

Půjčení jízdního kola na celý den - 275 Kč

Výlet na Cayo Zapatilla - 700 Kč

Výlet na Isla Bastimentos - 350 Kč

Výlet na sever ostrova Isla Colón - 130 Kč

Jídlo a pití dle vlastních požadavků - 400 Kč až 1.500 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty Panamou je:                                            59.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 18.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Panamy, cestovní pojištění a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budeme platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Panamy sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Panama City. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, Mnichova nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s Vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji a jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Městečko Boquete však leží ve vyšší nadmořské výšce a může tu být večer chladněji. Proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu či mikinu a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cest je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 %, a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z nám zaplacené částky Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a zaplacenou částku Vám vrátíme v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za naše služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty do světa. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu