Po stopách beduínů do Jordánska (21.05.2024 – 31.05.2024)

Navštívit unikátní místa je vždy zážitek a na této cestě Jordánskem spatříme takových míst hned několik. Na vlastní oči uvidíme jeden ze sedmi nových divů světa, navštívíme nejníže položené místo naší planety, v poušti Wadi Rum strávíme noc u místních beduínů a prozkoumáme jedinečné lokality, které znáte ze spousty slavných filmů. Chybět nebude ani šnorchlování nad barevnými korálovými útesy a vrakem staré lodi, trek řekou v hlubokém kaňonu nebo návštěva jednoho z nejzachovalejších antických měst světa. Jste připraveni? Cesta za poznáváním dávných kultur právě začíná.

 

Volná místa - 0

(Velikost skupiny - 7 osob + průvodce)

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C015
11 990 Kč / 1.os
Kategorie: Asie
GOPR6363 ALTA3494701809000568335
Tip

Po stopách beduínů do Jordánska

(21.05.2024 – 31.05.2024)

Naši cestu odstartujeme v hlavním městě Ammán, kde se hned první den vydáme po stopách dávné historie. Navštívíme ruiny jednoho z nejstarších nepřetržitě obydlených míst na světě, ve městě Jerash budeme prozkoumávat velmi zachovalé a rozlehlé antické město a den poté zakončíme večerní procházkou v moderním centru města Ammán. Lokální dopravou se druhý den ráno přemístíme na nejníže položené místo naší planety, a to k Mrtvému moři. Po léčivé koupeli v jeho extrémně slané vodě se vypravíme na tříhodinový trek řekou v kaňonu Wadi Mujib. V tomto jedinečném prostředí nás kromě chůze čeká také pořádná jízda v podobě zdolání několika vodopádů a divokých úseků řeky pomocí lan připevněných ke skále. O adrenalin tu rozhodně nebude nouze :-). Klidnější den poté strávíme ve městě Madaba, ve kterém si řekneme něco o křesťanské historii této země a konečně se vydáme k jednomu ze sedmi nových divů světa. Ve skalním městě Petra strávíme celý den. Kromě nejznámější stavby „Pokladnice“ Vám ukážeme i různá zákoutí bez turistů a chrámy, ve kterých si budete připadat jako kdybyste se najednou ocitli v úplně jiné době. V jedné z nejkrásnějších pouští naší planety poté strávíme noc v beduínském kempu. Užijeme si neuvěřitelný západ slunce, ochutnáme tradiční jídlo, čaj a samozřejmě navštívíme velmi unikátní místa, která nikde jinde na světě neuvidíte. Poslední dny si dopřejeme zasloužený odpočinek u Rudého moře, kde nás čeká šnorchlování nad barevnými korálovými útesy, které jsou plné nádherných ryb, ale i nad vrakem staré lodi. Tak co, už balíte?

 

Co všechno zažijeme?

 

1. - 2. den

Ammán a Jerash

 

První den po příletu se ubytujeme v centru hlavního města, ochutnáme první místní speciality a budeme odpočívat. Hned druhý den ráno odstartujeme naší cestu po Jordánsku. Podíváme se na místo s názvem Amman Citadel, které je jedním z nejstarších nepřetržitě osídlených míst na naší planetě. Po dobrém obědě pojedeme místní dopravou do města Jerash, kde prozkoumáme velmi staré, ale až překvapivě zachovalé a rozlehlé antické město. Po návratu zpět do Ammánu si užijeme noční život v ulicích centra města a pojedeme se podívat na další velmi unikátní místo na naší planetě.

 

 

3. - 4. den

Mrtvé moře a Wadi Mujib

 

Mrtvé moře leží 430 metrů pod hladinou moře a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu a nejníže položeným slaným jezerem na světě. Než se v něm však vykoupeme, dopřejeme si trochu adrenalinový zážitek v podobě treku kaňonem Wadi Mujib. Při 3,5h dlouhém treku projdeme řekou, vylezeme několik vodopádů a pořídíme spoustu unikátních fotek. Zbytek dne potom strávíme odpočinkem. Vyzkoušíme léčivou sílu extrémně slané vody a po koupeli v mrtvém moři budeme odpočívat u hotelového bazénu.

 

 

5. den

Madaba

 

Za křesťanskou historií a velmi starými mozaikami vyrazíme do města Madaba. Ochutnáme místní speciality, navštívíme archeologické muzeum a také několik velmi zajímavých kostelů. Konkrétně v jednom strávíme více času a kromě podzemí se dostaneme i do jeho zvonice, odkud se nám naskytne jedinečný výhled na celé město.

 

 

6. - 7. den

Wadi Musa a Petra

 

Šestý den nás čeká dlouhá cesta do městečka Wadi Musa. Právě odsud se hned druhý den vydáme k jednomu ze sedmi nových divů světa, a to skalnímu městu Petra. Kromě nejznámější stavby ve městě navštívíme i různá další zákoutí, která budeme mít sami pro sebe. Vyšplháme na vyhlídku, kde pořídíme fotky, jaké si odsud prostě musíte odvézt a den pak zakončíme drinkem v nejstarším baru na světě.

 

 

8. den

Wadi Rum

 

Poušť Wadi Rum je údajně nejkrásnější pouští na naší planetě a fakt, že je oblíbenou lokalitou nejenom turistů, ale také filmařů, to jenom potvrzuje. V poušti strávíme celý den. Na korbě pronajatého džípu navštívíme několik zajímavých míst, s beduíny budeme popíjet vynikající čaj, až nakonec dojedeme do kempu uprostřed pouště, kde strávíme noc. Věřte, že se pozorování západu slunce a následně i hvězd v tomto prostředí stane zážitkem, na který jen tak nezapomenete. Večeře s beduíny připravená tradičním způsobem samozřejmě nebude chybět.

 

 

9. - 10. den

Aqaba

 

Poslední dny strávíme odpočinkem u Rudého moře. Jordánské pobřeží sice není moc dlouhé, ale podmořský život je tu opravdu nádherný a hlavně kvůli němu sem pojedeme. Na moři strávíme téměř celý den. Čeká nás šnorchlování nad vrakem staré lodi i nad barevnými korálovými útesy, které jsou stále plné života. Večer si ještě užijeme poslední západ slunce na pláži a pomalu se připravíme na cestu domů.

 

 

11. den

Odlet do Evropy

 

Poslední den už nás čeká pouze přesun zpět do hlavního města Ammán, odkud následně poletíme zpět do Evropy vyprávět tyto netradiční zážitky své rodině a přátelům :-).

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka osmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou. Nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty po Jordánsku. Byť naše služby začínají až na letišti v Ammánu, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cestu Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit.

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Ammánu a zpět a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                  11.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Praha/Vídeň -> Ammán 2.500 Kč až 10.000 Kč

Ubytování – max. 5.000 Kč (10 nocí / 1.os)

Jordan Pass (pro vstupy na památky a víza) – 2.200 Kč

Návštěva města Jerash – 200 Kč

Doprava Ammán -> Mrtvé moře – 250 Kč

Doprava Mrtvé Moře -> Madaba – 180 Kč

Autobus Madaba -> Wadi Musa – 350 Kč

Autobus Wadi Musa -> Wadi Rum – 350 Kč

Doprava Wadi Rum -> Aqaba – 250 Kč

Autobus Aqaba -> Ammán – 400 Kč

Ostatní doprava, UBER, Taxi – 600 Kč

Wadi Mujib trek – 750 Kč

Výlet u Mrtvého moře – 400 Kč

Celodenní výlet Wadi Rum včetně jídla – 2.300 Kč

Výlet na šnorchlování Aqaba včetně jídla – 1.200 Kč

Ostatní vstupné mimo Jordan Pass – 150 Kč

Jídlo a pití dle vlastních požadavků – 300 Kč až 1000 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty do Jordánska je:                                    34.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 11.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Jordánska, cestovní pojištění, Jordan Pass (ten je nutné zakoupit předem kvůli vízům) a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Jordánska sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Ammánu. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let, dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případu, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny lokálními autobusy a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být hodně únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu, než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cesty je účast minimálně 5 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 11.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 5.995 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 11.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty do světa. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu