Všechny tváře Tanzánie a Zanzibaru (22.10.2023 - 06.11.2023)

Toužíte poznat všechny krásy Afriky? Navštívit divočinu plnou zvířat, odlehlé oblasti bez turistů, projet se lokální dopravou a zároveň si dopřát trochu luxusu a odpočinku? V tom případě jste tu správně. Možná právě přemýšlíte, jak to všechno uskutečnit. Možná si říkáte, zda je to vůbec bezpečné. A možná si také říkáte, zda je vůbec reálné v Africe cestovat místními autobusy, bydlet v malých guesthousech, ale zároveň také zažít pohodlí krásného resortu. Naše cesta Tanzánií bude velmi netradiční, hodně dobrodružná, místy náročná a nepohodlná, avšak na závěr doplněná odpočinkem v luxusním resortu s All Inclusive. Na této cestě prostě zažijete neuvěřitelný kontrast všeho, co Tanzánie nabízí.

 

Volná místa - 0

(Velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C010
17 990 Kč / 1.os
Kategorie: Sezóna 2023 / 2024

Všechny tváře Tanzánie a Zanzibaru

(22.10.2023 – 06.11.2023)

 Mapa_1

První den po příletu strávíme v bývalém hlavním městě Tanzánie, Dar es Salaam. Podíváme se na místní trhy a do rušného centra města. Pokud nám zbyde trochu času, projdeme se ještě po místních plážích a další den ráno se konečně vydáme lokálním autobusem do africké divočiny. V Usambarských horách podnikneme několik treků na vlastní pěst. Navštívíme vodopády v džungli, rozhlédneme se z 1000 metrů vysoké vyhlídky, ze které se nám naskytne jedinečný výhled na masajské pláně, a poté se vypravíme na pravé africké safari. Čekají nás tři dny v národních parcích Tarangire, Ngorongoro a Lake Manyara. V těchto parcích strávíme celé dny. Na safari pojedeme v soukromém džípu, odkud budeme pozorovat spousty divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí a u toho nám profesionální průvodce řekne nespočet zajímavostí. O dobré jídlo a pohodlné ubytování bude samozřejmě postaráno. Po návratu ze safari si dopřejeme velký luxus. Vnitrostátním letem se přesuneme na ostrov Zanzibar. Ubytujeme se v českém resortu s jedním z největších bazénů na celém ostrově a vychutnáme si all inclusive pobyt s veškerou péčí. Na ostrově však nebudeme jenom odpočívat. Čeká nás koupel v zatopené jeskyni, návštěva národního parku se spoustou druhů léčivých rostlin a endemickým druhem opic. Budeme obdivovat krásy hlavního města, navštívíme ostrov s velkou populací želv obrovských a samozřejmě nevynecháme ani katalogové pláže s bílým pískem a tyrkysově zbarvenou vodou. Tak co, už balíte?

 

Co všechno zažijeme?

 

1. – 2. den

Dar es Salaam

 

Hned po příletu se ubytujeme v centru města, dáme si něco dobrého k jídlu a budeme odpočívat. Druhý den ráno totiž odstartujeme naše africké dobrodružství. Po snídani navštívíme autentický trh s tropickým ovocem a zeleninou, projdeme rušným centrem města, ochutnáme lokální kávu v jedné z místních kaváren a když nám zbyde trochu času, podíváme se i k plážím indického oceánu.
Dar es Salaam

3. – 5. den

Lushoto – Usambarské hory

 

Třetí den vystoupáme lokálním autobusem do městečka Lushoto, které leží v nadmořské výšce 1.384 metrů. Právě odsud podnikneme několik treků do hor na vlastní pěst. Nejprve se vydáme k vodopádům Kisasa. Na 8km dlouhé trase kromě vodopádů uvidíme několik autentických vesniček, skutečný život místních a v neposlední řadě nádhernou, ničím nepoškozenou přírodu. Další den se při nenáročném 11km dlouhém treku dostaneme na vyhlídku Irente, pod kterou se rozprostírají masajské pláně. Unikátní výhled z 1.000 metrů vysoké skály bude skutečnou odměnou. A ano, vyhlídka je bez zábradlí :-).
Lushoto

6. – 9. den

Arusha – Safari

 

Po 8 hodin dlouhé cestě lokálním autobusem se ubytujeme v centru města Arusha. Právě odsud druhý den brzy ráno vyrazíme na pravé africké safari. A bude to pořádná jízda. Navštívíme tři národní parky, celé tři dny budeme pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí a u toho se o nich dozvíme spoustu informací. Nečekejte však žádnou velkou skupinu lidí a davy turistů. Džíp budeme mít jenom pro sebe, stejně tak našeho zkušeného safari průvodce, který bude zároveň naším řidičem. O dobré jídlo a pohodlné ubytování bude také postaráno. Věřte, že se tyto tři dny stanou jedním z Vašich životních zážitků, na které nikdy nezapomenete.

10. – 13. den

Zanzibar

 

Za odpočinkem, který si dopřejeme na závěr naší cesty, poletíme vnitrostátním letem na ostrov Zanzibar. A tady se necháme opravdu hýčkat. Ubytujeme se v luxusním českém resortu White Paradise Zanzibar. Drinky v rámci all inclusive pobytu budeme popíjet v jednom z největších bazénů na ostrově. A také odsud navštívíme několik dalších zajímavých míst. Ostrov Zanzibar procestujeme křížem krážem. Vykoupeme se v zatopené jeskyni, za endemickým druhem opic se vypravíme do jednoho z národních parků a unikátní architekturu budeme obdivovat v hlavním městě ostrova. Lodí se odsud také vydáme za velkou populací želv obrovských a chybět nebude ani relax na vyhlášených plážích s bílým pískem na severu ostrova. Závěr našeho výletu bude jednoduše ve velkém stylu :-).
Zanzibar

14. den

Odlet do Evropy

 

Čtrnáctý den si ještě užijeme poslední koupel v hotelovém bazénu a pak už nás čeká pouze přesun na místní letiště, odkud poletíme zpět do Evropy vyprávět tyto netradiční zážitky své rodině a přátelům :-).

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Na pevnině se budeme na všechna místa dopravovat lokálními autobusy a místní dopravou. Na ostrově Zanzibar budeme naopak mít k dispozici soukromé auto s řidičem. Kromě safari, nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Na pevnině budeme spát ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v pohodlných dálkových autobusech a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dopřejeme. Na ostrově Zanzibar pak celý výlet završíme několika dny v luxusním resortu s all inclusive. Na této cestě jednoduše zažijeme naprosto vše, co Tanzánie nabízí :-).

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty po Tanzánii. Byť naše služby začínají až na letišti v Dar es Salaam, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cestu Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Tanzánie a zpět, letenka z města Arusha na Zanzibar a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných Vámi preferovaných míst taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity (kromě níže uvedených) zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                    17.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Vídeň / Praha -> Dar es Salaam / Zanzibar - 14.000 Kč až 24.000 Kč

Letenky Arusha -> Zanzibar - 3.000 Kč

Víza - 50 USD = cca 1.120 Kč / 1.os

Ubytování - na pevnině bez stravy - max. 3.500 Kč (7 nocí / 1os.)

Ubytování - na Zanzibaru s All Inclusive - 14.000 Kč (4 noci / 1 os.)

Privátní Safari - 3 dny/2 noci se stravou a ubytováním - 750 USD = cca 17.200 Kč /1os.

Autobus Dar es Salaam -> Lushoto - 150 Kč

Autobus Lushoto -> Arusha - 150 Kč

Ostatní doprava, Dala Dala, UBER, taxi - 600 Kč

Návštěva Kisasa waterfall a Irente viewpoint - 200 Kč

3 privátní výlety na ostrově Zanzibar - 3.500 Kč

Jídlo a pití (kromě výše uvedeného) - 200 Kč až 1000 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

  

Odhad celkové ceny cesty do Tanzánie je:                                       79.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 17.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Tanzánie, cestovní pojištění, letenka z města Arusha na Zanzibar (tu je nutné rezervovat předem), Safari (je skutečně nutné zaplatit předem místní agentuře kvůli pronájmu auta, palivu, zaplacení vstupů do parků, ubytování, jídla a všech daní) a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Tanzánie sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Dar es Salaam. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější lety, většinou s odletem z Vídně, Mnichova, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případů, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na safari a na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cest je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 17.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, či z Arushy na Zanzibar, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Stejně tak v případě závazné rezervace safari, může být tato částka již bohužel nevratná. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 8.995 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 17.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

  

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

 

Zpět do obchodu