Yucatánský poloostrov na vlastní pěst (23.11.2022 - 04.12.2022)

Turistický okruh Yucatánským poloostrovem neturistickým způsobem, tak by se dal nazvat náš výlet touto nádhernou částí Mexika. Kromě nejznámějších památek navštívíme i místa, na která zase tolik zahraničních turistů nezavítá. Zjistíme, proč se o Mexiku říká, že je jeho návštěva nebezpečná, ale proč se také jako turista nemusíte téměř ničeho obávat. Okusíme kouzlo místní dopravy, vezmeme Vás za místní kulturou a ukážeme ty nejkrásnější pláže na celém karibském pobřeží této krásné země.

 

Volná místa - 0 

(Velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Momentálně nedostupné
Kód: C003
16 990 Kč / 1.os
Kategorie: Amerika

Yucatánský poloostrov na vlastní pěst

(23.11.2022 - 04.12.2022)

Trasa Yucatán

Naše cesta začne v hlavní turistické oblasti mexického státu Quintana Roo, městě Cancún. Tady se po příletu trochu aklimatizujeme na místní prostředí, navštívíme lokální trhy, první karibskou pláž a pomalu vyrazíme prozkoumávat mayskou kulturu do vnitrozemí poloostrova. Město Valladolid nás okouzlí svou koloniální architekturou, na vlastní pěst se odsud vydáme k jednomu ze sedmi nových divů světa Chichen Itzá a poté se trochu ochladíme v jedné z cenot, kterými je Yucatánský poloostrov vyhlášený. V laguně Bacalar navštívíme trasu, kterou sem připlouvali piráti pro svou kořist, v kanálu Los Rapidos si dopřejeme trochu relaxu a nakonec skočíme do průzračných tyrkysových vod jezera sedmi barev. Samozřejmě v našem itineráři nemůže chybět to nejvyhlášenější a turisty nejoblíbenější místo celého Yucatánského poloostrova, Tulum. Celý výlet potom zakončíme na jednom z karibských ostrovů, kde si dopřejeme zasloužený odpočinek před odletem zpět do Evropy. Tak co, už balíte?

 

Co všechno zažijeme?

 

1. – 2. den

Cancún

 

Hned první den po příletu si dáme něco dobrého ve vyhlášených místních restauracích a budeme odpočívat. Druhý den ráno totiž odstartujeme naše dobrodružství. Navštívíme jak lokální, tak ty turistické trhy. Ochutnáme zde čerstvé tropické ovoce a kdo bude chtít začít hned trochu od podlahy, testovací ochutnávka pravé mexické tequily bude ideální příležitostí. Odpoledne se pak vydáme na první karibskou pláž a to místní dopravou zvanou Colectivo. Věřte, že už jenom cesta na pláž bude zážitek :-).

Cancún

3. – 4. den

Valladolid

 

Další den nás čeká přesun do města Valladolid, jak jinak než místním autobusem. Ve městě Valladolid se projdeme jeho barevnými uličkami, navštívíme krásné historické centrum a vydáme se odsud na návštěvu jednoho z nových sedmi divů světa, mayskému městu Chichen Itzá. Po náročném dni si zaplaveme ve vodách zatopené jeskyně Cenote Zaci, ochutnáme místní speciality na tržnici Mercado de Comida a přesuneme se na další zajímavé místo našeho výletu.

Valladolid

5. – 7. den

Laguna Bacalar

 

Pátý den strávíme 5 hodin v autobuse. Budeme se přesouvat k laguně sedmi barev do městečka Bacalar. Laguna láká návštěvníky hlavně kvůli své průzračné tyrkysové barvě a zábavným aktivitám, které u laguny taktéž okusíme. Půjčíme si kajak a navštívíme místo, kterým do laguny proplouvaly pirátské lodě pro svou kořist. Necháme se unášet proudem dokonale čisté vody v kanálu Los Rapidos a odpočinek si dopřejeme v houpacích sítích umístěných přímo na jezeře.

Bacalar

8. – 9. den

Tulum

 

Ve velmi vyhledávaném a turisty oblíbeném městě Tulum navštívíme jedny z nejvyhlášenějších pláží na karibském pobřeží Mexika. Půjčíme si kola a po vlastní ose se vydáme k Tulum Archeological Zone. Zde leží staré mayské ruiny, od kterých se nám naskytne úžasný výhled na Karibské moře. Odpoledne si pak užijeme na jedné z nejkrásnějších pláží v Tulumu, Playa Paraiso. Právě odsud si odvezeme ty pravé karibské fotky z pláží s bílým pískem a tyrkysově zbarvenou vodou.

TL1

10. – 12. den

Isla Mujeres

 

Poslední dny naší cesty strávíme prozkoumáváním ostrova Isla Mujeres. Většina turistů zůstává v jeho severní části, ale my se podíváme i do jiných zákoutí. Navštívíme tady nejvýchodnější bod celého Mexika. Vychutnáme si jedinečné západy slunce s dobrým drinkem v ruce a poslední den se opět pomalu přesuneme na pevninu, odkud poletíme zpět do Evropy všechny ty skvělé zážitky vyprávět rodině a přátelům :-).

Isla Mujeres

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou zvanou Colectivo. Nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s WC a klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Mexikem. Byť služby začínají až na letišti v Cancúnu, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cesty Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Cancúnu a zpět a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu, dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                    16.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Praha / Vídeň / Mnichov -> Cancún - 13.500 Kč až 21.500 Kč

Ubytování - max. 9.900 Kč (11 nocí/1os.)

Autobus Cancún -> Valladolid - 400 Kč

Autobus Valladolid -> Bacalar - 550 Kč

Autobus Bacalar -> Tulum - 450 Kč

Doprava Tulum -> Isla Mujeres -> Cancún - 1.100 Kč

Ostatní doprava, Colectivo - 450 Kč

Návštěva Chichen Itzá - 860 Kč

Půjčení kajaku pro dvě osoby - 400 Kč

Návštěva Los Rapidos - 400 Kč

Návštěva Cenot - 100 Kč

Půjčení jízdního kola na celý den - 190 Kč

Návštěva Tulum Archeological Zone - 100 Kč

Jídlo a pití, dle vlastních požadavků - 400 Kč až 1500 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty Mexikem je:                                             49.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 16.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Mexika, cestovní pojištění a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Mexika sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Cancúnu. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, Mnichova, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s Vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji a jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 10 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Autobusy v Mexiku, kterými se budeme přesouvat z místa na místo, jsou však velmi často až přehnaně klimatizované, proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu, či mikinu a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu, než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cest je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 16.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 8.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 16.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty do světa. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu