Jižním Mexikem na Yucatánský poloostrov (19.03.2025 – 02.04.2025)

Mexiko a jeho Yucatánský poloostrov zná už patrně každý. Co ale jeho návštěvu spojit s méně známým mexickým státem Chiapas? Proč sem od nás ještě tolik turistů nejezdí? A je vůbec bezpečné tyto části Mexika navštívit? Přesně na této cestě Vám ukážeme nejenom to, že se opravdu není čeho obávat, ale především Vám představíme tuto nádhernou zemi velmi netradičním způsobem. Okusíme kouzlo lokální dopravy, vezmeme Vás mezi původní indiánské obyvatele, do džungle plné divokých zvířat i k vodopádům, které vypadají jako z jiného světa a na závěr vám ukážeme ty nejkrásnější pláže na celém karibském pobřeží této krásné země.

 

Volná místa - 8

(velikost skupiny - 8 osob + průvodce)

Průvodce:      Kamila    

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Volná místa
Kód: C030
18 990 Kč / ks
Kategorie: Amerika
SC3
Novinka

Jižním Mexikem na Yucatánský poloostrov

(19.03.2025 – 02.04.2025)

Naše cesta začne v hlavní turistické oblasti mexického státu Quintana Roo, ve městě Cancún. Tady se aklimatizujeme na místní prostředí a navštívíme první karibskou pláž. Následně se letecky přesuneme do města Tuxtla Gutiérrez, kde ochutnáme některé speciality na místních trzích odkud se vydáme prozkoumávat úchvatný Cañón del Sumidero. Z městečka San Cristóbal de las Casas, pojedeme k mohutným vodopádům El Chiflón, a také do neobvyklého městečka San Juan Chamula s fascinujícími rituály a přísnými pravidly pro návštěvníky. Odsud nás čeká dlouhá cesta do města Palenque. Navštívíme tu významné mayské ruiny a vypravíme se do tajemného města Yaxchilán ukrytého v džungli. Po cestě sem se také osvěžíme u vodopádů Agua Azul a Misol-Ha. Z města Palenque budeme pokračovat do městečka Bacalar, kde nás okouzlí laguna sedmi barev, pirátská historie a užijeme si trochu odpočinku v houpacích sítích přímo v laguně. Poté nás čeká návštěva kouzelného města Valladolid. Zastavíme se u několika místních památek a užijeme si autentickou atmosféru koloniální architektury. Samozřejmě nevynecháme ani jeden ze sedmi nových divů světa, majestátní archeologickou lokalitu Chichén Itzá, abychom se ponořili do minulosti mayské civilizace. Naše dobrodružství zakončíme na karibském ostrově Isla Mujeres, kde si dopřejeme klidný odpočinek na malebných plážích před odletem zpět do Evropy.

 

Co všechno zažijeme?

 

1. den

Cancún

 

Hned první den po příletu si dáme něco dobrého ve vyhlášených místních restauracích a budeme odpočívat. Druhý den ráno totiž odstartujeme naše dobrodružství. Ještě před odletem na další místo se stihneme projít po městě, říct si několik zajímavých informací o mexické kultuře a podíváme také na první karibskou pláž a to místní dopravou zvanou Colectivo. Věřte, že už jenom cesta na pláž bude zážitek.

 

 

2. den

Tuxtla Gutiérrez

 

Druhý den večer se vnitrostátním letem přesuneme do města Tuxtla Gutiérrez. Po příletu navštívíme jak lokální, tak turistické trhy. Ochutnáme zde čerstvé tropické ovoce a kdo bude chtít začít hned trochu od podlahy, testovací ochutnávka pravé mexické tequily bude ideální příležitostí. Samozřejmě nevynecháme ani ochutnávku tradiční mexické kuchyně a když nám zbyde čas, navštívíme také místo, kam chodí místní za zábavou a tancem.

 

 

3. - 5. den

San Cristóbal de las Casas

 

Další den odstartujeme výletem do úchvatného Cañón del Sumidero, kde nás čekají krásné výhledy a jedinečná příroda. Navštívíme vyhlídky, které nabízejí panoramatické pohledy na tento úžasný přírodní úkaz. Po plavbě kaňonem se přesuneme do města San Cristóbal de las Casas. Vydáme se k ohromujícím vodopádům El Chiflón a podíváme se do nejpodivnějšího městečka Mexika, San Juan Chamula. Toto městečko je známé svými neobvyklými pravidly. Nejsou zde žádné ubytovací služby a cizinci musí město opustit do šesti hodin večer. Je také důležité zmínit, že v San Juan Chamula je zakázáno fotografování. A to kvůli striktnímu dodržování maysko katolických tradic. Nahlédneme do místního kostela, kde se konají fascinující a jedinečné rituály kombinující katolické a domorodé tradice. Projdeme se mezi vesničkami San Juan Chamula a Zinacantán. Ve městě San Cristóbal de las Casas nevynecháme návštěvu místních trhů a kostela, odkud je krásný výhled na celé město.

 

 

6. – 8. den

Palenque

 

Věřte, že jste do teď možná ani netušili, jaké poklady jih Mexika skrývá. Po cestě do Paleque nesmíme vynechat zastávku u vodopádů Misol-Ha a Aqua Azul. V Palenque prozkoumáme slavné ruiny, které jsou jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť mayské civilizace. Také zde navštívíme tajemné město Yaxchilán. Ruiny ukryté v džungli nás ohromí svou atmosférou a historií. A dopřejeme si tady i trochu odpočinku, den strávený u vodopádů Roberto Barrios bude pro takový den tím pravým místem.

 

 

9. – 10. den

Bacalar

 

Ještě osmý den večer nás čeká dlouhá cesta nočním autobusem. Budeme se přesouvat k laguně sedmi barev do městečka Bacalar. Laguna láká návštěvníky hlavně kvůli své průzračné tyrkysové barvě a zábavným aktivitám, které u laguny taktéž okusíme. Soukromou lodí navštívíme místo, kterým do laguny proplouvaly pirátské lodě pro svou kořist a vykoupeme se v průzračných vodách jezera. Necháme se unášet proudem dokonale čisté vody v Los Rapidos a odpočinek si dopřejeme v houpacích sítích umístěných přímo v jezeře.

 

 

11. – 12. den

Valladolid a Chichen Itzá

 

Valladolid je malebné městečko v mexickém státě Yucatán, které nás okouzlí svou koloniální architekturou a autentickou atmosférou. Nedaleko něho se nachází majestátní archeologická lokalita, která přináší fascinující pohled do minulosti mayské civilizace a je považována za jeden z Nových sedm divů světa, Chichén Itzá. Po náročném dni stráveném v tomto městě si zaplaveme ve vodách zatopené jeskyně, ochutnáme místní speciality na tržnici Mercado de Comida a pomalu se přesuneme na poslední zajímavé místo našeho výletu.

 

 

13. –14. den

Isla Mujeres

 

Poslední dny naší cesty strávíme prozkoumáváním ostrova Isla Mujeres. Většina turistů zůstává v jeho severní části, ale my se podíváme i do jiných zákoutí. Navštívíme tady nejvýchodnější bod celého Mexika a vychutnáme si jedinečné západy slunce s dobrým drinkem v ruce.

 

 

15. den

Odlet do Evropy

 

Patnáctý den už nás čeká pouze přesun zpět na pevninu a na mezinárodní letiště v Cancúnu, odkud poletíme zpět do Evropy vyprávět všechny tyto netradiční zážitky své rodině a přátelům :-).

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka devíti lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou zvanou Colectivo. Kromě několika výletů na jihu Mexika, nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed :-).

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Mexiku. Byť naše služby začínají až na letišti v Cancúnu, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady.

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do a z Cancúnu, vnitrostátní let v Mexiku a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                              18.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Vídeň/Praha/Mnichov -> Cancún - 14.000 až 22.000 Kč

Letenka Cancún -> Tuxtla Gutiérrez - 3.000 Kč

Ubytování - max. 11.200 Kč (14 nocí/1os.)

Autobus Palenque -> Bacalar - 1.200 Kč

Autobus Bacalar -> Valladolid - 800 Kč

Doprava Valladolid -> Isla Mujeres -> Cancún - 1.300 Kč

Ostatní doprava, MHD, Colectivo, Taxi - 900 Kč

Výlet do Cañón del Sumidero - 850 Kč

(V ceně je zároveň doprava až do města San Cristóbal de las Casas)

Výlet k vodopádům El Chiflón - 850 Kč

Návštěva městečka San Juan Chamula - 200 Kč

Výlet k vodopádům Misol Há a Agua Azul - 1.100 Kč

(V ceně je zároveň doprava až do města Palenque)

Návštěva Palenque ruins - 250 Kč

Návštěva města Yaxchilán - 900 Kč

Výlet lodí na jezeře Bacalar - 900 Kč

Návštěva Los Rapidos - 400 Kč

Návštěva Chichen Itzá a Cenote Zací - 950 Kč

Jídlo a pití (kromě výše uvedeného) - 400 až 1.000 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty Mexikem je:                                                 64.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 18.990,-. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Cancúnu, cestovní pojištění, vnitrostátní letenka z Cancúnu do Tuxtla Gutiérrez (tu je nutné rezervovat předem), a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budeme platit další služby, jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Mexika sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Cancúnu. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, Mnichova, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let, dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-)

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případu, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Město San Cristóbal de las Casas však leží ve vyšších nadmořských výškách a večer se tu může trochu ochladit. Proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu či mikinu a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu, než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cesty je účast minimálně 5 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100% zaplacené částky v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za zprostředkování cesty, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, či z Cancúnu do Tuxtla Gutiérrez, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty jsme většinou schopni do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50% ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci :-) Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích. Když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo. :-)

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu