Z Kostariky do Panamy (12.02.-27.02.2025)

Jste tu správně, před Vámi je totiž velmi unikátní cesta, na které procestujeme hned dvě země střední Ameriky. Začneme v té nejnavštěvovanější, kde poznáme vyhlášený životní styl Pura Vida. Podíváme se do nádherné přírody, vyšplháme na nejvyšší kostarickou sopku, vykoupeme se v Karibiku a přesuneme se do pro nás méně známé, ale neméně krásné Panamy. Tady nás čeká odpočinek na panenských ostrovech Bocas del Toro, v horách se vydáme po stopách záhadně zmizelých holandských dívek, v Pacifiku si zaplaveme se žraloky a kromě panamského průplavu v Panama City poznáme, že i v tak velkém městě může být nedotčená příroda se spoustou zvířat. Tak co, přidáte se k tomuto nezapomenutelnému dobrodružství?

 

Volná místa - 6

(velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

Průvodce:       Aleš        

 

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Volná místa
Kód: C023
18 990 Kč / ks
Kategorie: Amerika
PC2
Tip

Z Kostariky do Panamy

(12.02.2025-27.02.2025)

Naši dobrodružnou poznávací cestu přes dvě země střední Ameriky začneme v hlavním městě Kostariky, San José. Po krátké návštěvě centra města vyšplháme na nejvyšší vrchol této země, vulkán Irazú (3.432 m n.m.), kde si při procházce po vrcholu kráteru řekneme několik zajímavostí o přírodním bohatství Kostariky. Do národního parku Cahuita se vydáme ke karibskému moři. Při troše štěstí zde narazíme třeba na opice, mývaly, tapíry, nosály ale i na spoustu druhů hadů a ptáků. Večer se osvěžíme v jednom z reggae barů v městečku Puerto Viejo a druhý den ráno se pomalu přesuneme do sousední Panamy. Na ostrovech Bocas del Toro nás čeká pozorování delfínů, šnorchlování na korálovém útesu nebo třeba návštěva neobydlených panenských ostrova Cayo Zapatilla. Víte něco o dvou dívkách, které v Panamě zmizely za velmi záhadných okolností v roce 2014? Přesně po jejich stopách se vypravíme z městečka Boquete. Odvyprávíme si tento podivný příběh, vykoupeme se pod vodopády v džungli, zdoláme nejvyšší vrchol Panamy vulkán Barú a poté budeme pokračovat k dalšímu oceánu, tentokrát k tomu pacifickému. Podmořský život budeme obdivovat v národním parku Isla de Coiba. Při šnorcholvání v oceánu kolem nás budou plavat například mořské želvy nebo žraloci bělocípí. Poslední dny naší cesty strávíme v hlavním městě Panama City. Samozřejmě nevynecháme návštěvu jednoho z největších technologických zázraku světa, panamského průplavu. Vychutnáme si atmosféru rybích trhů a v Parque Natural Metropolitano ještě před odletem do Evropy naposledy nahlédneme do neporušené přírody plné divokých zvířat. Tak jedeme?

 

Co všechno zažijeme?

 

1.-2. den

San José

 

Po našem příletu do Kostariky se ubytujeme v centru hlavního města San José a trochu si odpočineme po dlouhé cestě. Hned druhý den ráno odstartujeme naše dobrodružství. Místním autobusem dojedeme pod nejvyšší vrchol Kostariky, vulkán Irazú. Na jeho vrcholu nás čeká krátký trek, v průběhu kterého si řekneme spoustu zajímavostí o této krásné zemi. Po návratu do centra města se projdeme jeho rušnými ulicemi a v závěru dne ochutnáme několik specialit v jedné z místních restaurací.

 

 

3.-4. den

Puerto Viejo

 

Do městečka Puerto Viejo pojedeme především kvůli návštěvě národního parku Cahuita. Při 7 km dlouhém treku se budeme kochat nádhernou přírodou na pobřeží karibského moře. A když budeme mít štěstí, spatříme tu spoustu divokých zvířat. Od opic, až po krokodýly. Večer si pak užijeme pravou karibskou atmosféru v jednom z reggae barů poblíž pláže a pomalu se připravíme na přesun do další země.

 

 

5.-7. den

Bocas del Toro

 

Po příjezdu do Panamy přijde na řadu odpočinek. Na karibských ostrovech Bocas del Toro navštívíme nádherné pláže z mořskými hvězdicemi a projedeme se na kole pralesem, kde budeme pozorovat lenochody a vřešťany v jejich přirozeném prostředí. Vydáme se na katalogové pláže ostrova Cayo Zapattila a když nám zbyde trochu času, projdeme se na ostrově Isla Bastimentos po jedné z nejkrásnějších pláží v Karibiku.

 

 

8.-10. den

Boquete

 

V horách u městečka Boquete se vydáme po stopách zmizelých dívek Kris Kremers a Lisanne Froon a odvyprávíme si celý tento záhadný příběh. U toho navštívíme ztracené vodopády, pod kterými se po náročném výšlapu pořádně osvěžíme. Východ slunce budeme pozorovat z nejvyššího vrcholu Panamy, na který dojedeme terénním džípem a pod jehož vrcholem si poté dáme snídani v nadmořské výšce 3.400 metrů. Pokud nám zbyde ještě dostatek energie, vyrazíme v ještě ten samý den do džungle hledat vzácného ptáka Quetzala, který žije mezi obrovskými, tisíc let starými stromy.

 

 

11.-12. den

Santa Catalina

 

Jedenáctý den nás čeká cesta do vesničky Santa Catalina, která leží u Tichého oceánu. Důvodem, proč sem pojedeme, bude návštěva národního parku Isla de Coiba. Právě tento ostrov je posledním útočištěm pro řadu ohrožených zvířat. Spoustu z nich také nespatříte nikde jinde na světě než právě tady. Navštívíme zde nedotčené pláže, budeme šnorchlovat se žraloky, mořskými želvami a také uvidíme volně žijící krokodýly v jejich přirozeném prostředí.

 

 

13.-15. den

Panama City

 

Z hlavního města Panama City se vypravíme k technologickému zázraku jménem Panamský průplav. Pokocháme se koloniální architekturou historického centra, užijeme si atmosféru lokálních rybích trhů a v závěru naší cesty navštívíme Parque Natural Metropolitano, kde budeme pozorovat spoustu druhů ptáků a při troše štěstí spatříme i několik lenochodů :-).

 

 

16. den

Odlet do Evropy

 

šestnáctý den už nás čeká pouze přesun na mezinárodní letiště, odkud poletíme zpět do Evropy vyprávět všechny tyto netradiční zážitky své rodině a přátelům :-).

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou. Kromě výletu do národního parku Isla de Coiba nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní nebo sdílenou koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed :-).

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Kostarikou a Panamou. Byť naše služby začínají až na letišti v San José, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady.

 

Co není v ceně?

  

Letenka z Evropy do San José a zpět z Panama City. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                              18.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Vídeň/Praha -> San José/Panama City - 17.000 až 25.000 Kč

Ubytování - max. 9.000 Kč (15 nocí/1os.)

Autobus San José -> Puerto Viejo - 350 Kč

Autobus a loď Puerto Viejo -> Bocas del Toro - 600 Kč

Autobus Bocas del Toro -> Boquete - 450 Kč

Autobus Boquete -> Santa Catalina - 450 Kč

Autobus Santa Catalina -> Panama City - 500 Kč

Ostatní doprava, MHD, Tuk-tuk, Grab, Taxi - 600 Kč

Výlet na vrchol vulkánu Irazú – 600 Kč

Návštěva národního parku Cahuita – 200 Kč

Výlet na Cayo Zapatilla – 800 Kč

Návštěva Starfish Beach a půjčení jízdních kol – 400 Kč

Trek ke ztraceným vodopádům – 350 Kč

Výlet na vrchol vulkánu Barú – 1.800 Kč

Návštěva národního parku Isla de Coiba – 1.600 Kč

Návštěva panamského průplavu – 500 Kč

Návštěva Parque Natural Metropolitano – 150 Kč

Jídlo a pití - 500 až 1.000 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty Kostarikou a Panamou je:                64.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 18.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do Kostariky a z Panamy, cestovní pojištění a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budeme platit další služby, jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Kostariky sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v San José. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, Mnichova, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let, dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-)

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případu, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Městečko Boquete a vulkán Irazú však leží ve vyšší nadmořské výšce a bývá tu chladněji a někdy i deštivo, proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu či mikinu, pláštěnku a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu, než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cesty je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100% zaplacené částky v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za zprostředkování cesty, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty jsme většinou schopni do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50% ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.495 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 18.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu