Velký okruh jihozápadním Mexikem (16.01.2025-04.02.2025)

Mexiko a jeho Yucatánský poloostrov zná snad už každý. Co ale ostatní mexické státy jako například Puebla, Oaxaca nebo samotné hlavní město Mexico City? Proč sem od nás ještě tolik turistů nejezdí? A je vůbec bezpečné tyto části Mexika navštívit? Přesně na této cestě Vám ukážeme nejenom to, že se opravdu není čeho obávat, ale především Vám představíme tuto nádhernou zemi velmi netradičním způsobem.

 

Volná místa - 6 

(velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

Průvodce:       Aleš        

  

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Volná místa
Kód: C022
19 990 Kč / 1.os
Kategorie: Amerika
MZ2
Tip

Velký okruh jihozápadním Mexikem

(16.01.2025-04.02.2025)

Trasa Jihozápadní Mexiko

Naše cesta začne v hlavním městě Mexico City, kde nahlédneme jak do turisty oblíbeného historického centra, tak do míst, kam by běžný turista nikdy nezamířil. Ve městě Puebla ochutnáme speciální drink, který se tu vyrábí už více než sto let. V hlavním městě státu Oaxaca navštívíme ruiny nejvýznamnějšího zapotéckého města, poté se vykoupeme v jednom z bazénů travertinových teras Hierve el Agua a konečně zamíříme na pobřeží Tichého oceánu. Krokodýly, delfíny, mořské želvy a když budeme mít štestí, tak i velryby uvidíme hodně z blízka a v jejich přirozeném prostředí. Pořád málo? Nevadí, výlet ještě doplníme o několik treků v přírodě a samozřejmě nebude chybět ani odpočinek na krásných plážích jihozápadního Mexika s jedinečnými západy slunce. Tak co, už balíte?

 

Co všechno zažijeme?

 

1.-2. den

Mexico City

 

Hned první den po příletu si dáme něco dobrého v čínské čtvrti a budeme odpočívat. Bude to totiž potřeba. Druhý den ráno nás čeká pořádné dobrodružství. Projedeme se místním metrem, které patří k těm nejvytíženějším na světě. Jakmile z něho vystoupíme, čeká nás jízda dalším netradičním dopravním prostředkem, lanovkou. A to hned nad nejchudšími a nejnebezpečnějšími čtvrtěmi v Mexico City. Po tomto zážitku musíme ochutnat místní kuchyni, která patří k těm nejvyhlášenějším v celém Mexiku. Odpoledne se podíváme na největší náměstí v Latinské Americe a pokocháme se koloniální architekturou historického centra města.

Mexico City

3.-4. den

Puebla

 

Další den nás čeká přesun do města Puebla, jak jinak než místním autobusem. Ve městě Puebla se projdeme jeho barevnými uličkami, navštívíme tradiční market El Parián, uměleckou čtvrť Barrio del Artista a hlavně ochutnáme dnes již legendární drink La Pasita ve stoletém baru, který za celou jeho historii navštívila spousta zajímavých lidí, a také se v něm nastřádala spousta zajímavých předmětů. Pokud nám zbyde čas, zajedeme se podívat do městečka Cholula, odkud spatříme stále aktivní vulkán Popocatépetel.

Puebla

5.-7. den

Oaxaca de Juárez

 

Pátý den strávíme 5 hodin v autobusu. Budeme se přesouvat do hlavního města státu Oaxaca s názvem Oaxaca de Juárez. Po návštěvě historického centra a ochutnávkách místní kávy, čokolády, a alkoholického nápoje Mezcal, zavítáme do nejvelkolepějšího zapotéckého města Monte Albán, odkud uvidíme nádherný výhled na město Oaxaca, a také na okolní hory. Sedmý den navštívíme skalní útvary Hierve el Agua, ke kterým dojedeme na korbě nákladního auta. Už jenom cesta sem bude samotným zážitkem :-).

Oaxaca

8.-11. den

Mazunte

 

Přes až 2.500 metrů nad mořem vysoké hory se konečně přesuneme na pobřeží Tichého oceánu do kouzelné hippie vesničky Mazunte. Zde si dopřejeme trochu odpočinku i akce zároveň. Navštívíme lagunu Ventanilla, ve které uvidíme spoustu krokodýlů, leguánů a želv ve volné přírodě. Vychutnáme si dokonalé západy slunce na místních plážích, a také vyrazíme na moře pozorovat delfíny, mořské želvy a když budeme mít štěstí, tak i velryby. Jeden den bude dokonce program čistě na Vás. Možností Vám dáme spoustu, stačí si jen vybrat.

Mazunte

12.-13. den

Huatulco

 

Městečko Huatulco ze svých itinerářů vynechává spousta lidí i cestovních agentur. A je to velká škoda. Ne však pro nás, protože budeme mít celou tuto nádheru jenom pro sebe. Hned ráno si půjčíme kola a rozjedeme se do národního parku Huatulco. Čeká nás 16 kilometrů jízdy džunglí a návštěva těch nejkrásnějších pláží v této oblasti. Pokud budeme mít na konci dne ještě dostatek sil, vystoupáme na vyhlídku k majáku El Faro a závěr dne strávíme šnorchlováním na korálovém útesu u pláže Playa la Entrega.

Huatulco

14.-16. den

Chacahua

 

Dnes si trochu přivstaneme a to proto, že nás čeká dlouhá cesta. Vystřídáme na ní hned 4 dopravní prostředky a nakonec lodí dojedeme na místo, kam ani mobilní signál nedosáhne. Laguny Chacahua zatím stále nejsou v hledáčku turistů, ani luxusních hotelových resortů. Tady prostě vypneme a budeme si užívat pohodové surf atmosféry, kterou tato malá vesnička nabízí. Výlet na laguny za svítícím planktonem, lekci surfování nebo výšlap k majáku, od kterého uvidíme celou oblast pěkně z výšky, však rádi na místě zařídíme.

Chacahua

17.-18. den

Puerto Escondido

 

Posledním místem naší cesty bude vyhlášené surfařské město Puerto Escondido. Nesurfujete? Nevadí. Zúčastníme se tady například vypouštění čerstvě vylíhnutých mořských želv do volné přírody z místní záchranné stanice. Načerpáme poslední paprsky sluníčka na některé z pláží v zátokách podél pobřeží, a také ochutnáme místní speciality na vyhlášené ulici Benito Juárez, která je plná restaurací různých chutí i kategorií.

Puerto Escondido

19.-20. den

Mexico City

 

Devatenáctý den našeho výletu poletíme krátkým vnitrostátním letem do hlavního města Mexico City, kde strávíme poslední noc před odletem zpět do Evropy. Je možné, že tady před cestou domů budeme mít ještě trochu času a tak se může stát, že pro Vás jako bonus nachystáme návštěvu dalších zajímavých míst v tomto krásném městě.

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou zvanou Colectivo. Kromě výletu za pozorováním velryb nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury, ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme v dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s WC a klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed.

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Mexikem. Byť služby začínají až na letišti v Mexico City, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady. V závěru naší cestu Vám také pošleme praktického průvodce destinací, kterou jste právě navštívili. Pokud sem v budoucnu budete chtít vzít někoho z Vašich blízkých, určitě se bude Vám hodit. 

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Mexico City a zpět, letenka z Puerto Escondido do Mexico City a doprava na místě. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte, nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

 

Cena a platba:

 

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Přesné ceny Vám předem na vyžádání sdělíme. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                    19.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc, a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Mnichov / Vídeň / Praha -> Mexico City - 14.500 Kč až 23.000 Kč

Letenka Puerto Escondido -> Mexico City - 2.500 Kč 

Ubytování - max. 10.500 Kč (19 nocí/1os.)

Autobus Mexico City -> Puebla - 450 Kč

Autobus Puebla -> Oaxaca de Juárez - 1000 Kč

Autobus Oaxaca de Juárez -> Mazunte - 550 Kč

Autobus Mazunte -> Huatulco - 350 Kč

Doprava Huatulco -> Chacahua - 800 Kč

Doprava Chacahua -> Puerto Escondido - 500 Kč

Doprava metro, lanovka, Colectivo - 500 Kč

Návštěva Monte Albán - 300 Kč

Návštěva Hierve el Agua - 400 Kč

Pozorování velryb a delfínů - 800 Kč

Návštěva laguny La Ventanilla - 300 Kč

Půjčení jízdního kola na celý den - 400 Kč

Návštěva záchranné stanice mořských želv - 250 Kč

Jídlo a pití, dle vlastních požadavků - 400 Kč až 1500 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty Mexikem je:                                             67.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 19.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do a z Mexika, cestovní pojištění, letenka z Puerto Escondido do Mexico City (tu je nutné rezervovat předem) a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budete platit další služby jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Mexika sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Mexico City. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s Vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-).

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případů, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít s sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba zimní oblečení. Mexico City a hory kolem Oaxacy leží ve vysoké nadmořské výšce a může tu být večer chladněji. Proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu, či mikinu a kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cest je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100 % zaplacené částky v plné výši, tedy 19.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za naše služby, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace u třetích stran už budou závazné. Pokud budete například již mít zaplacenou letenku z Puerto Escondido do Mexico City, či budete mít zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty je většinou možné do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50 % ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.995 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 19.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré Vámi uskutečněné rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Zpět do obchodu