Za krásami Ekvádoru a Galapág (06.03.-22.03.2025)

Toužíte po dobrodružstvím a adrenalinem nabité cestě do daleké země? V tom případě už nemusíte hledat dál, protože tohle bude jízda, na které rozhodně nesmíte chybět. Navštívíme vysoké hory i divokou džungli. Vyšplháme na vrchol kráteru sopky, podíváme se na rovník, vyrazíme za indiány do Amazonského pralesa, uvidíme nádherná koloniální města, jedinečnou přírodu plnou divokých zvířat, ale hlavně si užijeme adrenalinové sporty v naprosto unikátním prostředí. Vaše životní cesta právě začíná.

 

Volná místa - 4 

(velikost skupiny - 6 osob + průvodce)

Průvodce:       Aleš        

 

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

Volná místa
Kód: C025
19 990 Kč / 1.os
Kategorie: Sezóna 2024 / 2025
GP1
Novinka

Za krásami Ekvádoru a Galapág

(06.03.2025-22.03.2025)

Naši dobrodružnou cestu po Ekvádoru začneme v jednom z nejvýše položených hlavních měst světa. Projdeme se jeho nádherným koloniálním centrem, na rovníku se postavíme každou nohou na jinou polokouli, a také se odsud poprvé podíváme do nedotčené ekvádorské přírody. Kolem laguny Quilotoa půjdeme 11 km dlouhý trek, při kterém zdoláme nejvyšší vrchol stejnojmenné sopky ve výšce 3.930 m n.m. Z města Latacunga se potom vydáme pod vrchol druhého nejvyššího vulkánu v této zemi a projdeme několik krátkých tras v národním parku Cotopaxi. Adrenalinem nabité dny zažijeme v městečku Baños de Agua Santa. Zip line, canyoning, obří houpačka nad údolím, treking v džungli, návštěva indiánského kmene a pozorování úchvatných vodopádu, to vše na nás čeká v oblasti Tungurahua. Z největšího ekvádorského města se poté letecky přesuneme na jedno z nejzajímavějších míst naší planety, Galapágy. Navštívíme tři ostrovy, setkáme se se spoustou volně žijících zvířat, které neuvidíte nikde jinde na naší planetě a užijeme se pobyt v nedotčené přírodě. Jedete s námi? :-)

 

Co všechno zažijeme?

 

1.-2. den

Quito

 

Po našem příletu do Ekvádoru se ubytujeme v centru hlavního města a trochu si odpočineme po dlouhé cestě. Hned druhý den ráno odstartujeme naše dobrodružství. Místním autobusem dojedeme na místo, kde v roce 1736 francouzská expedice za pomoci španělských kolonizátorů zaměřila 0° 0′ 0″ zeměpisné šířky a postavíme se přímo na rovník. Odpoledne vyjedeme lanovkou na vrchol Cruz Loma, kde uskutečníme první krátký trek v přírodě a odkud se nám naskytne nádherný výlet na hlavní město. Po návratu do centra města se projdeme jeho rušnými ulicemi a v závěru dne ochutnáme několik specialit v jedné z místních restaurací.

3. den

Laguna Quilotoa

 

Třetí den se přesuneme k laguně Quilotoa. Po jedné noci strávené v malé vesničce u laguny nás čeká první náročnější výšlap. 11 km dlouhý trek kolem laguny nám zabere téměř 5 hodin. Ale věřte, že ty výhledy budou stát za to. Ještě v ten samý den večer pojedeme do města Latacunga, kde strávíme naší čtvrtou noc.

4.-5. den

Latacunga a Cotopaxi

 

Při celodenním výletu do národního parku Cotopaxi spatříme druhý nejvyšší vulkán Ekvádoru. Pěšky se přiblížíme k jeho vrcholu, odkud se po krátkém odpočinku vydáme k laguně Limpiopungo. Když budeme mít štěstí, spatříme tu spoustu druhů ptáků, ale možná i divoká zvířata, jako jsou jeleni nebo vlci. V závěru tohoto výletu navštívíme restauraci, kde ochutnáme tradiční ekvádorská jídla i nápoje a pojedeme se zpět do města Latacunga připravit na několik adrenalinových zážitků.

6.-9. den

Baños de Agua Santa

 

Tady to bude pořádná jízda. Uvidíme zde spoustu nádherných vodopádů, některé z nich zdoláme na laně a objevíme u toho kouzlo sportu, kterému se říká canyoning. Pár hodin budeme také doslova létat džunglí. Sjedeme několik zip line a projdeme se po vysoko zavěšených lávkách v korunách stromů. Další den se zhoupneme na obří houpačce nad údolím, navštívíme vyhlídku s prosklenou podlahou, projdeme se v okolních kopcích a nakonec nás čeká návštěva Amazonského pralesa, kam se na celý den vypravíme za místními indiány. Ale nebojte, pokud se na některou z aktivit nebudete zrovna cítit, vymyslíme Vám klidnější program :-).

10. den

Guayaquil

 

Desátý den se přesuneme do největšího města Ekvádoru. Zde strávíme klidné odpoledne procházkou po centru města a nově vybudované promenádě vedoucí podél řeky Guayas. Přímo v centru také spatříme jeden unikát a to park, ve kterém volně žijí leguáni, kteří se lidí opravdu nebojí :-). Po odpočinku v tomto městě nás konečně čeká návštěva jednoho z nejunikátnějších míst naší planety.

11.-16. den

Galapágy

 

Při našem putování po galapážském souostroví poznáme hned tři ostrovy. Uvidíme spoustu zvířat, která nežijí nikde jinde na světě. Na vlastní pěst půjdeme prozkoumávat přírodní krásy ostrovů a u toho si řekneme i spoustu zajímavých faktů o jejich historii. Spatříme zde obří želvy, leguány, lachtany i mnoho druhů zajímavých ptáků. Za odměnu pak na závěr naší cesty navštívíme restauraci s pravým a dobře natočeným českým pivem :-).

17. den

Odlet do Evropy

 

Poslední den už nás čeká pouze přesun na pevninu, odkud poletíme zpět do Evropy vyprávět všechny tyto netradiční zážitky své rodině a přátelům :-).

 

Pořád jsme Vás nepřesvědčili?

 

V tom případě Vám teď práskneme to nejzajímavější. Na cestu nás pojede jenom malá skupinka sedmi lidí, včetně průvodce. Dopravovat se budeme na všechna místa lokálními autobusy a místní dopravou. Kromě výletů do vyšších nadmořských výšek nebudeme využívat služeb žádné turistické agentury ani cestovní kanceláře. Vše bude pouze v naší režii. Pojedeme tak, jakoby jela parta přátel na vlastní pěst. Určité pohodlí si však dopřejeme. Spát budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Dlouhé přejezdy budeme absolvovat v komfortních dálkových autobusech s klimatizací a nějaké to dobré jídlo v restauraci si také dáme. Pro tuto cestu prostě zvolíme takový zlatý cestovatelský střed :-).

 

Co je v ceně?

 

Průvodcovské služby v češtině po celou dobu cesty Ekvádorem. Byť naše služby začínají až na letišti v Quitu, budeme rádi, když poletíme společně už z Evropy. Alespoň se stihneme trochu poznat :-).

 

Kompletní organizace cesty v dané zemi. Doporučíme Vám vhodné ubytování, dopravu na místě a všechny výše zmiňované výlety a zážitky. Postaráme se o to, aby itinerář celé cesty probíhal hladce, bezpečně a také levně.

 

Předáme Vám naše dlouholeté cestovatelské zkušenosti z celého světa. Řekneme Vám, kde vyhledávat veškeré informace, jak co nejlevněji bydlet a jak se nejlevněji dopravovat. Prozradíme Vám také, jak si na cestách nějakou tu korunu přivydělat a jak procestovat celý svět levně a bezpečně na vlastní pěst.

 

Získáte od nás několik e-booků s praktickými informacemi nejen pro naši cestu. Dozvíte se v nich například jak se sbalit do příručního zavazadla, jaké aplikace se Vám budou na cestách hodit ve Vašem telefonu, nebo jak dlouhodobě a udržitelně cestovat s co nejmenšími náklady.

 

Co není v ceně?

 

Letenka z Evropy do Ekvádoru a zpět. Pokud si nebudete vědět rady s rezervací a koupí letenky z Evropy, neváhejte se na nás obrátit. Dopravu na místě Vám samozřejmě doporučíme v průběhu samotné cesty.

 

Cestovní pojištění. Vždy ho každému doporučujeme a nejinak to je i teď. Jestliže si i tady nebudete vědět rady, jsme připraveni poskytnout tipy na to nejlepší pojištění pro tuto cestu.

 

Jídlo a pití také necháme na Vás. Každý má přece jenom jiné preference. S výběrem na místě však rádi poradíme a dáme Vám také tipy na ty nejlepší místní lahůdky.

 

Vstupné na turistické atrakce. Výlety sice navrhneme, případně naplánujeme v rámci itineráře, ale je na každém z Vás, jestli se ho zúčastníte nebo si místo toho uděláte svůj program. Nic není povinné a vše je o domluvě. S návštěvou jiných, Vámi preferovaných míst, taktéž rádi pomůžeme a případně návštěvu Vašeho vysněného místa zařídíme.

 

Samotné ubytování na místě. To Vám však velmi rádi doporučíme. Platit ho budete až po příjezdu přímo jeho poskytovateli. Pokud se Vám námi doporučené ubytování nebude líbit, vždy jsme schopni najít alternativu dle Vašich přání a preferencí.

  

Cena a platba:

  

Nechceme před Vámi skrývat žádné poplatky, ani si účtovat něco navíc za ubytování, cesty autobusem, či rezervaci výletů. Všechny tyto aktivity zaplatíte až na místě. Vždy se snažíme najít tu nejlevnější cestu, avšak s alespoň středním komfortem. Nikdy se nestane, že byste za tyto aktivity zaplatili více. Ceny ubytování, autobusů, letenek i například vstupů na různé atrakce budou stejné, nebo dokonce i nižší, než kdybyste si je rezervovali na vlastní pěst. Orientační ceny přikládáme níže. Aktuální přesné ceny Vám na vyžádání sdělíme ještě před před rezervací našich služeb. Své výdaje tak budete mít plně pod kontrolou.

 

Co za to všechno zaplatíte nám?                                                                                  19.990,- / 1 os.

 

To je jediný poplatek, který zaplatíte přímo nám již při rezervaci. Za tuto cenu Vás bezpečně provedeme celou cestou a to kompletně v češtině. Naplánujeme itinerář, doporučíme Vám ubytování na všech výše zmiňovaných místech, dáme Vám tipy pro nejlepší dopravu, výlety i na nejlevnější vstupenky na různé turistické atrakce v dané lokalitě. Budeme se maximálně snažit vyjít vstříc všem Vašim přáním a zajistíme, aby se tento výlet stal Vaším životním zážitkem :-).

 

Orientační ceny na jednu osobu, se kterými je potřeba počítat navíc a které budou placeny zvlášť (ne nám):

 

Zpáteční letenky Vídeň/Praha/Mnichov -> Quito - 18.000 až 28.000 Kč

Ubytování - max. 9.600 Kč (16 nocí/1os.)

Vnitrostátní lety -> Galapágy – 6.000 Kč

Vstupní poplatek na Galapágy – 100 USD (cca 2.350 Kč)

Autobus Quito -> Quilotoa - 200 Kč

Autobus Quilotoa -> Latacunga - 70 Kč

Autobus Latacunga -> Banos de Agua Santa - 100 Kč

Autobus Banos de Agua Santa -> Guayaquil - 300 Kč

Loď Santa Cruz -> Isla Isabela - 750 Kč

Loď Isla Isabela -> San Cristóbal – 1.500 Kč

Ostatní doprava, MHD, Tuk-tuk, Grab, Taxi - 600 Kč

Výlet k rovníku a na vrchol Cruz Loma – 400 Kč

Návštěva národního parku Cotopaxi – 1000 Kč

Canyoning a Zip line – 1.400 Kč

Výlet k vodopádům a vyhlídkám – 400 Kč

Celodenní výlet do Amazonie – 1.400 Kč

Vstupné do záchranné stanice s obřími želvami – 250 Kč

Jídlo a pití - 500 až 1.000 Kč na osobu a den

 

Další vlastní útrata, alkoholické nápoje, speciální strava, suvenýry, návštěvy míst dle osobních požadavků a cestovní pojištění jsou velmi individuální částky a záleží čistě na Vás. Proto zde jejich odhad neuvádíme.

 

Odhad celkové ceny cesty Ekvádorem a Galapágami je:                            74.990,-/1os.

(letenky, ubytování, doprava, jídlo, výlety, vstupné, provize za organizaci cesty a průvodce)

 

Poznámka k cenám:

 

Výše uvedené ceny jsou oproti aktuálním lehce navýšené. Může se stát, že se před uskutečněním cesty něco změní, zdraží a možná i zlevní. Proto zde necháváme drobnou rezervu, abychom Vás na cestě zbytečně nepřekvapili. Na místě však zaplatíte tu skutečnou, ve většině případů o něco levnější cenu.

 

Nutno také říct, že výše uvedené ceny, především za doporučená ubytování, budou ve většině případů nižší, než kdybyste si je vyhledávali sami. Je to jednoduše proto, že už za ta léta víme jak na to :-).

 

A ještě tady rovnou odpovíme na nejčastější dotazy:

 

Co všechno budu platit před cestou a co až na místě?

 

Před cestou je potřeba zaplatit naše průvodcovské služby a účast na cestě, tedy 19.990 Kč. Další náklady, se kterými je potřeba počítat již před cestou jsou zpáteční letenka do Ekvádoru, cestovní pojištění a případná doprava na odletové letiště v Evropě. Až na místě pak budeme platit další služby, jako je ubytování, výlety, stravu, autobusy a další dopravu.

 

Poletím do Ekvádoru sám?

 

To záleží čistě na Vás. Důležité je, abychom se potkali v den začátku naší cesty na letišti v Quitu. Budeme však rádi, když poletíme už z Evropy spolu. Vždy se snažíme najít ty nejlevnější a zároveň nejpohodlnější letenky, většinou s odletem z Vídně, Mnichova, nebo z Prahy. V první řadě Vám tedy doporučíme stejný let, jakým poletíme my. Pokud Vám nebude tento let vyhovovat, budeme se maximálně snažit najít co nejpohodlnější a nejlevnější let, dle Vašich požadavků.

 

Proč mám vlastně jet s vámi?

 

Jednoduše proto, že s námi zažijete to, co cestovní kanceláře nenabízí. Cestu plnou zážitků, setkávání s místní kulturou a autentický pohled na danou zemi očima opravdového cestovatele. Ten největší bonus je ovšem to, že Vám v průběhu cesty předáme naše dlouholeté zkušenosti z cest po celém světě. Naučíme Vás cestovat na vlastní pěst. Řekneme Vám, jak na cestách ušetřit spoustu peněz, kde najít potřebné informace, na co si dávat pozor, jak bydlet co nejlevněji, jak si na cestách třeba i nějakou tu korunu přivydělat. Prostě Vám řekneme, jak procestovat celý svět na vlastní pěst, bezpečně a hlavně levně :-)

 

Kdy s vámi naopak jezdit nemám?

 

Netvrdíme, že jsou naše cesty určené pro každého. Mnohdy jsou velmi náročné a také nepohodlné. Proto je tedy skutečně nutné zvážit, zda je taková cesta opravdu vhodná právě pro Vás. Abychom Vám váhání a rozhodování ulehčili, sepsali jsme 10 případu, kdy byste raději měli cestu s námi vynechat. Všechny tyto případy se dočtete V TOMTO ČLÁNKU.

 

Bude to fyzicky náročné?

 

Sice nebudeme každý den běhat maraton, ale s určitou fyzickou náročností je třeba počítat. Samotné přesuny a spaní každých několik dní na jiném místě mohou být únavné. Do toho budou dny, kdy pěšky nachodíme i 15 kilometrů v prostředí, na které nejsou naše evropská těla zvyklá. Konkrétně u cesty do Ekvádoru je také třeba počítat s tím, že se budeme pohybovat ve vyšších nadmořských výškách. Na druhou stranu se mezi náročnějšími dny vždy snažíme naplánovat i ty odpočinkové. Řekněme, že Vás na této cestě čeká střední až vyšší fyzická náročnost. To znamená, že je potřeba na tuto cestu jet bez jakýchkoli zdravotních indispozic, v alespoň střední fyzické kondici.

 

Je cesta vhodná pro děti?

 

V tomto případě Vás bohužel musíme zklamat. Jedná se o převážně dobrodružnou cestu, která by pro malé děti mohla být velmi náročná a na některých místech i nebezpečná. Doporučený minimální věk pro tuto cestu je tedy 18 let.

 

Může se na cestě přihodit něco nebezpečného?

 

Nikdy nevíte, co se stane a nikdo Vám nemůže zaručit, že nenastane nějaká neočekávaná situace. Na druhou stranu vždy vše naplánujeme tak, aby celý výlet probíhal hladce a bezpečně. Řekneme Vám, jak se na cestě chovat tak, aby se nic nepřihodilo a abychom si cestu maximálně a hlavně bezpečně užili. Sami jsme na cestách zažili několik nepříjemných situací a vždy jsme našli cestu, jak je vyřešit. Pokud se Vám ale vlastní vinou přihodí nějaký úraz, poškodíte cizí věc, či se svou neopatrností dostanete do problémů, musíte počítat s tím, že za tyto situace ponesete plnou zodpovědnost. Z tohoto důvodu vždy doporučujeme kvalitní cestovní pojištění.

 

Co si vzít sebou?

 

Budeme se pohybovat v tropickém prostředí a tak není třeba vyloženě zimní oblečení. Hlavní město Quito, laguna Quilotoa a vulkán Cotopaxi však leží ve velké nadmořské výšce a bývá tu chladněji a někdy i deštivo, proto si do zavazadla přibalte i nějakou lehkou bundu, mikinu, pláštěnku a ideálně trekové kalhoty. Hodit se Vám určitě bude sportovní oblečení a kvalitní uzavřená sportovní obuv na treky v přírodě. Nutný je i menší batoh na výlety. Jako velké zavazadlo doporučujeme spíše krosnu, než kufr, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás :-). Pokud něco zapomenete, lze případně spoustu věcí na místě dokoupit.

 

Je možné, že se z nějakého důvodu cesta nakonec neuskuteční?

 

Hlavní podmínkou realizace cesty je účast minimálně 4 osob. Z tohoto důvodu také všem účastníkům doporučujeme kupovat letenky až ve chvíli, kdy je tato podmínka pro uskutečnění cesty splněna. Dalšími důvody mohou být různé situace, které my sami nejsme schopni ovlivnit. Například náhlé zvýšení ceny služeb, nebo překážky bránící v plnohodnotném poskytnutí služeb u třetí strany, nebo také z důvodu rizika přírodních katastrof, politických důvodů, pandemie, či zdravotních důvodů. O takové situaci Vás vždy budeme včas informovat, nicméně ještě před tím se vždy snažíme najít nějakou alternativu a způsob, jak cestu uskutečnit. V případě zrušení cesty z naší strany Vám však samozřejmě vždy vrátíme 100% zaplacené částky v plné výši, tedy 19.990 Kč.

 

Co když se mi před cestou něco stane a nebudu moci odletět?

 

I to se bohužel může stát a i v této situaci Vám chceme vyjít vstříc. Zároveň je potřeba počítat s tím, že jakmile nám zaplatíte celou částku za zprostředkování cesty, začneme spoustu věcí zařizovat a některé Vámi uskutečněné rezervace už budou závazné. Pokud budete mít například zaplacené pojištění a koupenou letenku z Evropy, návratnost částky se bude odvíjet od storno podmínek dané společnosti a tak se může stát, že o tyto částky přijdete. Co se týče rezervací ubytování a dopravy na místě, ty jsme většinou schopni do 7 dní před cestou stornovat, za tyto služby tedy ve finále nezaplatíte ani korunu. Z nám zaplacené částky za průvodcovské služby Vám pak vrátíme 50% ceny a to kdykoliv cestu zrušíte. Klidně i hodinu před odletem. Odečteme si pouze částku za již provedené služby. Z našeho průvodcovského poplatku Vám tedy zpět za jakýchkoliv okolností zašleme 9.995 Kč. To však neplatí pokud cestu zrušíte více, jak 30 dní před jejím uskutečněním. V tomto případě budeme mít dostatek času sehnat za Vás náhradníka a průvodcovský poplatek Vám vrátíme v plné výši, tedy 19.990 Kč.

 

Co když se před cestou něco stane průvodci a nebude moci odletět on?

 

V první řadě budeme hledat náhradu a budeme se maximálně snažit cestu uskutečnit. V opravdu krajním případě budeme muset účast průvodce zrušit. V takové situaci Vám samozřejmě vrátíme 100 % zaplacené částky za veškeré služby. Potom je na Vás, zda se cesty zúčastníte na vlastní pěst, nebo ne. Veškeré rezervace zůstanou i tak v platnosti, navíc už na cestu nepojedete sami, ale se skupinou dalších cestovatelů, což je při každé cestě určitě výhodou. My Vám i přesto budeme po celou dobu k dispozici on-line a na telefonu, takže se na nás budete moci kdykoliv obrátit. Jak jsme psali výše, nejsme cestovní kancelář a považujeme za férové Vám sdělit i veškerá možná rizika cestování s námi. Proto zde uvádíme i tuto variantu, jejíž pravděpodobnost je však téměř mizivá. Znovu však opakujeme, že i kvůli těmto situacím vždy doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění, ideálně s možností připojištění storna cesty. S vhodným pojištěním Vám samozřejmě taktéž rádi poradíme.

 

A jsme na konci. Zde bychom Vám především chtěli říct, že naším cílem není konkurovat velkým cestovním kancelářím, pořádat skupinové turistické zájezdy, nebo se co nejvíce zviditelnit v cestovním ruchu. Tyto cesty uskutečňujeme na základě množství zpráv od našich sledujících na Instagramu. Neustále nám píše spousta lidí, že by strašně moc chtěli vyrazit do světa, ale nemají s kým. Nebo jednoduše mají strach z neznáma, neumí cizí jazyk, či prostě nevědí, jak takovou cestu uskutečnit. Hodně lidí nám také píše, že by chtěli cestovat dlouhodobě, ale nevědí jak na to, nebo neustále vidí nějaká ALE. Tou největší odměnou pro nás bude, když na této cestě uvidíme radost ve Vašich očích, když nám po této cestě řeknete, že už se nebojíte vyrazit do světa na vlastní pěst a ještě raději budeme, když nám za pár měsíců pošlete fotky a zážitky z Vaší další, už na vlastní pěst uskutečněné cesty. Chceme Vám prostě ukázat, že dokážete vše, na co si jen vzpomenete a ještě u toho zažijete takové věci, o kterých se Vám před tím ani nesnilo :-).

 

Chcete se nezávazně zeptat?

NAPIŠTE NÁM

 

Zpět do obchodu